Már a Roszsztat adatai szerint is recesszióba süllyedt az orosz gazdaság
A magyar kormánypropaganda mindeközben azt szajkózza, a szankciók nem működnek.
A magyar kormánypropaganda mindeközben azt szajkózza, a szankciók nem működnek.
Jeremy Hunt pénzügyminiszter szerint már 2022-ben 9,1 százalékos inflációval számolnak. 2023-ra ez az adat 7,4 százalékra mérséklődhet, de az infláció eltűnni nem fog.
Infláció, recesszió és a rettegett elbocsátások. Úgy tűnik, az amúgy látszólag jól teljesítő tech-óriásoknál is beütött a baj, egymás után kezdik elbocsátani az alkalmazottjaikat.
Abban mindenki egyetért, hogy meglepetés volt a KSH által reggelt közölt szám.
A gazdasági nehézségek és a folyamatosan változó szabályozói környezet hatására a technológiai szektornak is egyre több kihívással kell szembenéznie, ennek ellenére az iparág szereplői továbbra is a bevételeik növekedésére számítanak – derül ki a DLA Piper legfrissebb nemzetközi kutatásából. A jogi iroda elemzése megvilágítja az olyan technológiai szektort befolyásoló tényezőket és trendeket is, mint a zöld pénzügyek (ESG), a kiberbiztonság vagy a fintech bevezetése.
Az európai gazdaság a visszaesés felé menetel, a gazdasági bajok még csak ezután csúcsosodnak ki, írja a brit lap elemzése.
Az év végén már 7 százalékkal zuhanhat az orosz gazdaság, és 2023 is nagyon rossz év lesz – számolt az orosz jegybank.
Akár még jó hatással is lehet az egészségre a mostanság mindenkit fenyegető recesszió, legalábbis a gazdagabb országok lakóinál – szűrhető le a Berkeley-i Kaliforniai Egyetem közegészségügyi professzorának összefoglalójából. A szakember érdekes összefüggéseket vázolt fel a gazdasági visszaesés és az egészségi állapot között, az egészséges recessziós paradoxont.
Elkészült 2023 legnagyobb kockázatainak tízes listája, és a tizedik az, hogy kitör a világháború – milyen lehet akkor a másik kilenc? A londoni Economist Intelligence Unit azt is végignézte, mekkora a veszélye annak, hogy egy durvább variánssal tér vissza a koronavírus, hogy az infláció miatt zavargások törnek ki, vagy hogy Kína megtámadja Tajvant.
Vagy a pénzügyminiszter optimistább a szakmai stábjánál, vagy a tarsolyában van valamilyen – eddig be nem jelentett – intézkedés(csomag), amivel a recesszió elkerülhető.
Nagy indulatokat kavart a jegybank azzal, hogy egész váratlanul kamatot emelt pénteken. Simor András a hvg360-on hitelességi buktáról írt, Parragh László azt vetítette előre, hogy tömegesen mehetnek csődbe a cégek, a forint viszont látványosan nagyot erősödött. Összefoglaltuk, mit érdemes tudni a szokatlan lépésről.
Az energiaválság miatt gazdasági és társadalmi válság keletkezik Németországban 2023-ban a szövetségi kormány szerint.
Kétségbeesett kármentéssel próbálkozik a kormány, de nem látszik, hogy nagy koncepció volna a lépéseik mögött, leszámítva azt, hogy muszáj volna EU-s pénzt szerezni.
Szerintük gyülekeznek a viharfelhők.
Egymásra épülnek a világgazdaságot fenyegető válság bonyolult elemei, a szétesett szállítói láncoktól az elszabadult infláción át az ukrajnai háború sokkjáig, s mindenekfölött ott a bivalyerős dollár, amely mindenkinek fáj, és csak Amerikát gyógyítja.
Egy új kutatás szerint több magyar IT-cég is arra készül, hogy visszafogja a fejlesztéseket, mert a növekvő energiaárakat már ők is megérzik.
Frankenstein beköszönthet az év végéig: olyan válság alakulhat ki, amely egyesíti magában a hetvenes évek stagflációját a 2008-as pénzügyi válsággal. Ezt jósolja a Project Syndicate portálon a New Yorkban élő Nouriel Roubini, aki előre jelezte a 2008-as globális pénzügyi krízist.
Jövőre már több pénzbe kerülhet a magyar cégeknek az energia, mint a dolgozók bérei, pedig a kisvállalati szektorban a vállalatok harmada már most sem tudja fenntartani a normál működését – vázolta a jövőképet Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter az MCC rendezvényén.
A gazdasági helyzet alaposan megváltoztatja a vásárlási szokásokat. Többen úgy vélik: az áremelkedésnek még nincs vége.
A befektetési cég recessziót sem tart kizártnak, az éves infláció emelkedését azonban alapforgatókönyként kezeli.