Eltussolta a brit kormány, hogy az atomkísérletek szörnyű betegségeket okoztak saját katonáiknak
A britek 1952 és 1991 között több tucatszor végeztek kísérleti atomrobbantásokat, szerte a világban.
A britek 1952 és 1991 között több tucatszor végeztek kísérleti atomrobbantásokat, szerte a világban.
A szennyezett víz egy alagúton keresztül jutna el a tengerig.
Létezik egy új technológia, ami az első vizsgálatok alapján jelentősen gyorsítja a radioaktív elemek bomlását. Az ötletet, noha még csak teszt jelleggel, de már Csernobilban is bevetették. Működött.
Egy friss kutatás szerint a csernobili szülők szervezetét ért sugárzás nem terjedt át a később fogant gyermekekre.
Az illetékesek szerint az incidens komoly, de a lakosság nincs és nem is volt veszélyben.
Többek szerint az orosz elnök, Vlagyimir Putyin által korábban bemutatott nukleáris fegyverek okozhattak megnövekedett radioaktív sugárzást néhány napja Finnországban és Svédországban.
A Berlinből indult vonat egyik hálófülkéjében és mellékhelyiségében megemelkedett sugárszintet észleltek. Az oroszok szerint az utasok nem voltak veszélyben.
Igen furcsa történettel igyekszik leplezni az eltitkolt nukleáris baleset következményeit az orosz hatóság.
A Roszatom orosz állami atomenergetikai vállalat munkatársai haltak meg egy rakétateszt során bekövetkezett robbanásban. Közben az is kiderült, hogy a balesetnek öt halottja van, nem pedig kettő.
A szakértők hamarosan ismét munkához láthatnak a csernobili atomerőműnél, ugyanis a 4-es reaktor köré húzott első szarkofág élettartama a végéhez közeledik.
A Roszatom saját magyarázata szerint a majaki sugárszennyezett terület egy részének 2015-ben eldöntött rehabilitációját végeztetik majd el a most kiírt közbeszerzés nyertesével. Jávor Benedek szerint a körülmények túl gyanúsak, és elég indok van a gyanakvásra.
Merész tervvel rukkolt elő az ukrán kormány. A napenergiára és más megújuló forrásokra alapozva hasznosítaná a csernobili erőmű sugárszennyezett zónájában fekvő területeket. Már csak a pénzt kellene megszerezni.
A fukusimai atomkatasztrófakor rosszkor, rossz helyen lévő majmoknak lassan leépül az immunrendszerük, izmaikban pedig radioaktív részecskék halmozódtak fel.
Nem találtak sugárszennyeződést a fukusimai erőműhöz legközelebb eső strandok vizében.
A Fukusima 1. atomerőmű kettes atomreaktorának turbinacsarnoka alatti kútból kiszivattyúzott talajvízben a sugárzó stroncium szintje harmincszorosa, a tríciumé pedig ötszázszorosa volt a megengedettnek.