Szijjártó sajtótájékoztatót tartott, de egy szót sem szólt Navalnij haláláról
Az újabb szankciós csomagot sem fogja Magyarország megakadályozni, mivel már nem tartalmazza a magyar érdekeket sértő részeket – közölte a magyar külügyminiszter.
Az újabb szankciós csomagot sem fogja Magyarország megakadályozni, mivel már nem tartalmazza a magyar érdekeket sértő részeket – közölte a magyar külügyminiszter.
Nemes egyszerűséggel ezzel a jelzővel jellemezte a Politico azokat az egymástól független, de egybehangzó sajtóhíreket, amelyek szerint Magyarország késlelteti a következő, Oroszországgal szembeni szankciós csomag elfogadását.
A lap információi szerint erről szerdán tárgyalhatnak az uniós diplomaták.
A szankcióknak évezredes a múltjuk, és a statisztika szerint legfeljebb minden harmadik működik. Az utóbbi két évtizedet inkább a célzott, „okos szankciók” jellemzik. Ezek elsősorban az autoriter rezsimek vezetőire, gazdasági haszonélvezőire irányulnak, de ritkán eredményesek. HVG-Ténytár.
Egy szankciós kiskaput kihasználva minden huszadik brit repülőjárat orosz eredetű kerozinnal repül.
A rendelet szerint a szankciók az erőszakos cselekedeteket elkövetők ellen szabhatók ki.
Emberi jogi jogsértések miatt.
Az indoklás szerint Oroszország továbbra is destabilizálja az ukrajnai helyzetet, így a 2014-ben bevezetett szankciót ismét meghosszabbította az Európai Unió.
Kiszivárgott vámadatok mutatják meg, hogy a szankciók nem akadályozták meg azt, hogy Putyin hadserege hozzájusson a nyugati csúcstechnológiához.
Nem csak a migráció kezelésén múlik, hogyan szavaznak majd az európaiak, írja közös tanulmányában Ivan Krasztev és Mark Leonard. Európának színt kell vallania a háború ügyében, mutat rá a Frankfurter Rundschau. Az európai menekültügyi reformról ír a Bloomberg. Az izraeli válságot elemzi a Washington Post. Az Oroszországgal szemben életbe léptetett gazdasági szankciók nem jól működnek, állítja az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank vezető közgazdásza a Project Syndicate-ben. A Donald Trump esetleges visszatérése utáni világpolitikai helyzetről ír az Economist. Ursula von der Leyen és Giorgia Meloni "csodálatos hölgybarátságát" tárgyalja a Neue Zürcher Zeitung. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az alumínium megolvasztása hatalmas mennyiségű áramot igényel, ezért az ebből készült termékek szankciója újabb csapást jelent az orosz energiaiparra.
Közvetítők útján veszik az orosz nyersolajat a kínai finomítók.
Az ukrajnai invázió első évében jobbára szenvedő orosz gazdaság tavaly erőre kapott, és a nyugati szankciók kijátszásával komoly növekedést produkált. Putyin az idei orosz költségvetésben így már döbbenetesen nagy összeget, a tavalyinál majdnem harmadával több pénzt biztosított hadi kiadásokra. Gondok közben bőven vannak a hátországban, gyorsul az infláció, még kevesebb pénz jut oktatásra, egészségügyre, lakhatásra, de a hadi gépezet ettől aligha fog megdöccenni.
Amerikai nyomásra Kína mégsem kaphatja meg azokat a holland processzorgyártó gépeket, amelyekkel csúcstechnológiás chipeket tudott volna készíteni. Így próbálja az Egyesült Államok megakadályozni a kínai CPU-ipar erőre kapását.
Az Európai Unió korlátozó intézkedéseket vezetett be a világ legnagyobb gyémánttermelőjére, az orosz Alrosára.
A kínai autókivitel növekedése elsősorban annak köszönhető, hogy az ázsiai ország csaknem hétszer annyi autót szállított Oroszországba, mint tavaly.
Mindezt a francia cég egy dubaji fedővállalkozáson keresztül bonyolította.