Vitézy: A közlekedési törvény módosítása fekete nap a közlekedéspolitikában
Az egykori közlekedési államtitkár szerint Lázár János törvénymódosítása a vidéki Magyarországot sújtja majd a leginkább.
Az egykori közlekedési államtitkár szerint Lázár János törvénymódosítása a vidéki Magyarországot sújtja majd a leginkább.
Az Alkotmánybíróság szerint nem sérti az Alaptörtényt a jog korlátozása, a civilek szerint igen.
Rendőrsorfal zárja le az utcát Orbán Viktor irodája körül, az ellenzéki képviselők így is le tudták bontani a kordonokat.
A diákok és szülők néhol még lelkesebbek is a pedagógusok március 16-ára tervezett sztrájkjával kapcsolatban, mint maguk az érintettek, és nem azért, mert „addig sem kell tanulni”.
A hallgatók szerint egyre nehezebb választ adni arra a kérdésre, hogy a tanári hivatást válasszák-e.
Alapvetően nem tilos sztrájkolniuk, de csak veszélyhelyzeten kívül.
A kormány a járványhelyzetre hivatkozva tiltotta meg a légiirányítók sztrájkjogát. Két lehetőség van: ez vagy hazugság, hiszen eközben azt állítja, hogy az ország jól áll a járvány elleni harcban, vagy valójában a turizmus miatt nem engedi a sztrájkot. Az biztos, hogy a Fidesz nem szabályozta, csak még jobban gumiszabályosította a sztrájkjogokat a munkáltató javára.
A Jobbik sztrájkjogot adna a rendvédelmi dolgozóknak. A fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló törvény erre vonatkozó módosítását kedden nyújtotta be az Országgyűlésnek Bertha Szilvia és Volner János ellenzéki képviselők.
Az LMP a legdurvább intézkedésnek azt tartja, hogy szombaton körbetelefonálták a szolgálaton kívüli tűzoltókat, azért, hogy állítsanak össze névsorokat arról, melyik társuk volt jelen a megmozduláson.