Rekordalacsony a vízállás a Tiszán
Példátlan szintre apadt Szolnoknál a folyó.
Jelentősebb utánpótlásra nem számíthatunk.
Csak azokban a medencékben maradhat víz, ahol állatok, vagy növények élnek.
Csontszáraz a talaj az ország keleti felében. A kalászosoknak, repcének már az sem segítene, ha lenne eső, de egyhamar nem lesz.
A Zibelló nevű teherhajó 78 évvel ezelőtt süllyedt el, azóta csak egy apró részlet látszódott ki belőle. Most az egész, 55 méter hosszú hajótestet látni lehet.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, valamint a Kataszrófavédelem pontos meghatározást adott arról, hol lesz tilos tüzet gyújtani a tilalom ideje alatt.
Több tucat településen lépett életbe korlátozás a Pó folyó medencéjét sújtó aszály miatt.
Spanyolországban és Franciaországban május után júniusban is rekordokat dönt a hőmérséklet, és még messze a csúcs.
Az okok: szárazság, magas hőmérséklet.
Mesterséges gleccserekben tárolnának vizet chilei klímakutatók. A déli félteke téli esővizét fagyasztanák meg, hogy a december és február közötti száraz hónapokban felhasználják.
Nagyon lecsökkent a Maconkai-víztározó vízszintje, mert alig jut bele víz. A kedvelt bátonyterenyei tórendszeren már nyáron is vízpótlásra volt szükség
Mobilja segítségével bárki hozzájárulhat egy pécsi szakemberek részvételével zajló, kiszáradó vízfolyásokat feltérképező nemzetközi kutatás sikeréhez.
Áradás, szárazság, hőség: világszerte súlyosan érintették a klímaváltozás miatti időjárási szélsőségek a durumbúza-ültetvényeket, ami miatt a tészták ára is jócskán megemelkedhet.
Egy-két év alatt érezhető az eredménye azoknak a vízmegtartó projekteknek, amelyeket egyelőre az ország mindössze öt településén próbáltak ki, hogy megakadályozzák a villámárvizeket és az extrém száraz időszakok kedvezőtlen hatásait. Pedig nem is (csak) pénz kérdése.
A kaliforniai Oroville-tavat korábban fürdőzők, halászok keresték fel, és a hajós forgalom is igen aktív volt. Erre ma már nincs lehetőség, mert szinte alig van víz a tómederben.
Száraz vagy csak félig telt medrek, kilógó halhátak jellemzik a dunántúli völgyekben fekvő halastavak nagy részét. A térség haltermelésének ötöde van veszélyben az aszály miatt. A hazai hal viszont nem csak emiatt drágul ősszel.
Mire a dél-franciaországi Carroshoz ér, már egy csepp víz sem folyik a Var medrében.
Megaszárazság sújtja az Andok hegyvonulatait: az elmúlt csaknem egy évtizednyi aszályt követően, amelyet a globális felmelegedéshez kötnek a kutatók, idén alig esett hó a dél-amerikai hegység területén.