Hordozható miniatűr szélerőművet talált fel egy tajvani diák
Hordozható szélerőművet mutatott be a Nemzeti Cseng Kung Egyetem Tajvanban.
Hordozható szélerőművet mutatott be a Nemzeti Cseng Kung Egyetem Tajvanban.
Amerikában is energiaforradalom zajlik: az áramtermelő kapacitást összegző lista éléről letaszították a széntüzelésű erőműveket. Újból meg jórészt csak szeles és napos épül.
Egyik legjellemzőbb elemüket, a lapátokat veszíthetik el a szélturbinák a spanyol Vortex elképzelése és technológiája szerint.
Az eddig feltételezettnél magasabb lehet azoknak a denevéreknek a száma, amelyekkel évente szélkerekek végeznek Németországban.
Illés Zoltán, a második Orbán-kormány környezetügyért felelős államtitkára szerint a napelemekre kivetett termékdíj után újabb megújulóknál jöhet a termékdíj. A kormányzat zöldpolitikájával kapcsolatban a volt államtitkár igencsak élesen fogalmaz: láthatóan nem értik a kor szellemét, ahol még a hatalmas szénvagyonú Kína is átáll zöldenergiára.
A teljes állami energiaigényt szélenergiából (és a tetőkre szerelt napenergiából) biztosították Dél-Ausztráliában – adta hírül a RenewEconomy. Minden tervet felülírtak.
A Balti-tengeren forgatta az alábbi, megdöbbentő videót a Cleantech-túra egyik utasa.
Menetrend szerint érkezik szinte a megrendelés a héten is a Siemenshez szélfarmépítésre és beüzemelésre. A meglepő talán csak az, hogy most éppen nem Ázsia vagy Dél-, (illetve Észak-) Amerika a megrendelő, hanem egy pici európai ország, Hollandia. De ők a legnagyobbat akarják.
Összesen 97 MW összkapacitású szélpark építésére és beüzemelésére kapott megbízást Peruban a német vállalat. A spanyolokkal közös projektnek a jövő nyáron már termelnie kell.