Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Az újonnan épített, áramtermelő erőművi beruházások 98 százaléka fütyül arra, hogy este nem süt a nap, és van, hogy nem fúj a szél. Ez Amerika.
A Cleantechnica által szemlézett legfrissebb Amerikai áramtermelési jelentésből szinte kiugrik - mert annyira eléképzelhetetlen adatnak tűnik -, hogy az USA az új villamos energiak kapacitásait 2015 októberében csak és kizárólag megújuló energiával fedezte. A zöld energiák közül is a szél-, valamint a napenergia viszi a prímet: az új termelőkapacitások 98 százaléka származik e két energiaforrásból.
A fennmaradó 2 százalékot a biomassza erőművek fedik le.
És ha azt hiszi, hogy ez az ábra érdemben más képet mutat akkor, ha az egész évet vesszük bázisul, akkor ki kell ábrándítanunk: csak annyi változik, hogy jelentős természetes gázra épüt kapacitás is képbe került. De az, hogy a 4178 MW szélhez képest csak 3 MW a szénerőművi kapacitásbővülés, na az már tényleg elhanyagolható.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A szél konténereket kapott fel, amelyek átszakították a védelmi kerítést.