#színház

Péterfy Bori:
 

Péterfy Bori: "Ezúttal nincs kesergés, de annál több a szerelem, a szex, a boldogság"

Tíz éves fennállását nem nosztalgiázással, hanem vadonatúj, az eddigieknél még táncosabb, könnyedebb dalokkal ünnepli a Péterfy Bori & Love Band. Az egyszerűen csak Bori X címre hallgató, dühös diszkóként jellemzett lemez tele van potenciális slágerekkel, a zenekar pedig egyik legtermékenyebb időszakát éli. Az hvg.hu-n már meghallgatható új albumról Péterfy Borit kérdeztük.

Bicsérdi Ádám Bicsérdi Ádám

Ádám almái a Radnóti színpadán
 

Ádám almái a Radnóti színpadán

„Az Úr Adta, az Úr elvette, legyen áldott az Úr neve!” – mondja az ószövetségi történetben az istenfélő Jób. Egy napon ugyanis – a Sátánnak demonstrálandó – próbára teszi őt az az Úr: elveszi a gyermekeit, a vagyonát, és fekélyes kórsággal bünteti. Ő viszont kitart a bajban is. A bibliai esetet idézi Szikszai Rémusz rendezésében a Radnóti Színház Ádám almái című darabja, amelyben Ivannal, a hitbuzgó pappal kerül szembe a neonáci Adam, akit három hónap közmunkára ítéltek. A mindenben csak a jót látó pap parókiáján ráadásul az alkoholista és kleptomán Gunnarral, valamint a benzinkutakat fosztogató pakisztáni Khaliddal kell együtt élnie Adamnak, és egy idő után elhatározza: kizökkenti Ivant a hitéből. A feketekomédiát filmvásznon már láthatta a közönség: Anders Thomas Jensen dán rendező alkotását 2005-ban játszották a magyar mozik is. A Radnóti színpadán Ivant László Zsolt, Adamot Pál András játssza, Gunnar szerepében Schneider Zoltán, Khalidéban Rusznák András, az idős Pauléban pedig Bálint András tűnik fel.

unknown unknown



Pálfi György:
 

Pálfi György: "Hozzám is odalépett egy bácsi, hogy ne így mossam a fütyimet"

Pálfi György filmrendezőt első színházi rendezése, az Engedj be! c. darab próbáján kérdeztük arról, mi a véleménye a filmes és színházi szakmát felkavaró zaklatási ügyekről. Szerinte fontos, hogy ez a vallomássorozat sokakat állásfoglalásra sarkallt, de azt is elmondta, ez a probléma nem idei, hiszen a hatalommal való visszaélés, hatalom és szexualitás összefonódása évezredek óta jelen van az emberi viszonyokban.

hvg.hu hvg.hu




A Vígszínház bemutatja: Hamlet
 

A Vígszínház bemutatja: Hamlet

Mai jelmezek, mai díszlet, mai nyelv – így képzelünk egy mához szóló Hamletet. Ezt nyújtja a Vígszínház előadása, sőt ennél többet: ezernyi meglepetést. A színészek truppja helyett egyetlen alak (Hajduk Károly) toppan be Helsingörbe, József Attila Levegőt! című versével: „Nem hittem létet, hogy könnyebben tenghet,/aki alattomos. De hisz’ ezt látjuk mi is. Ophelia (Réti Nóra) sírját nők ássák (Kútvölgyi Erzsébet és Vencel Vera), és Fortinbras is nő (Gilicze Márta) – egy olyan korban, amikor a globális válságkezelő csúcsszerepeket a való életben is hölgyek alakítják (Merkel, May, Lagarde). Hamlet szelleme és gyilkosa ugyanaz a személy (Hegedűs D. Géza), hisz korbetegség a politikai skizofrénia. De ez nyilván a véletlen műve. Eszenyi Enikő Hamletje ugyanis tartózkodik az aktuális kiszólásoktól. S bár a darab jutalomjáték a címszereplő Ifj. Vidnyánszky Attilának, a többiek is lubickolnak benne, Fesztbaum Bélától (Polonius) Börcsök Enikőig (Gertrud), Orosz Ákostól (Laertes) Király Dánielig (Horatio), Csapó Attilától (Rosencrantz) Zoltán Áronig (Guildenstern). Valamennyien.

hvg.hu hvg.hu

A magát kereső ember útja a holdvilág fényében
 

A magát kereső ember útja a holdvilág fényében

A TÁP Színház különleges vizualitású playback-előadással tiszteleg Szerb Antal kultregénye előtt. A nagyjából öt óra hosszúságú előadás kétségtelenül rendhagyó és merész kísérlet a regény világának megidézésére, lemaradni róla igazi lúzerség. Az előadás formai előképe a TÁP Színház 2007-es Keresők című előadása, amely nagy közönség- és szakmai sikerrel futott. Képeink a darabból.

hvg.hu hvg.hu