Karácsonykor szülte meg a kertben, majd a lomok közé rejtette kislányát egy nő, vádat emeltek ellene
Akár életfogytig tartó fegyházbüntetést is kiszabhatnak rá.
Akár életfogytig tartó fegyházbüntetést is kiszabhatnak rá.
A kisbaba érkezése az egyik legszebb és legmeghatározóbb esemény egy család életében. Az újdonsült anyaság és apaság eufóriája, a pici iránt érzett feltétel nélküli szeretet és a közös pillanatok öröme felejthetetlen élményt nyújtanak. Azonban a rózsaszín köd mögött gyakran ott rejtőznek a szülés utáni időszak nehézségei, mind testi, mind lelki szinten, amelyek ráadásul sok esetben nemcsak az anyának okoznak gondot.
A család az M3-as autópályán ragadt be a forgalomba.
A születendő gyermek: öröm, ajándék, egy új élet lehetősége. A születendő gyermek: hitelképesség, lakásvásárlási lehetőség, plusz egy szoba. Magyarországon egyre többen az utóbbi összefüggésben (is) gondolnak jövendő babájukra, mivel az állami támogatások így próbálják megfordítani a kedvezőtlen demográfiai trendet. De túl szociológiai, gazdasági és politikai megfontolásokon: ez az ösztönzés milyen pszichés következményekkel járhat egy fiatal házaspár életében, kapcsolatában?
Három történet arról, hogy megszületésünk élményét – életünk legjelentősebb eseményét – magunkkal visszük. S ha ez traumatikus volt, rajtunk áll, hogy feldolgozzuk, és a helyére tegyük, hogy ne gátoljon minket a továbbhaladásban.
A fiatal nő a császármetszés után néhány órával agyvérzést kapott – értesült az RTL Híradó.
Magyarországon szinte csak Budapesten működnek magánszülészeti klinikák. Az intézmények kínálatai gyakran összhangban vannak egymással, az alternatív vajúdási lehetőségtől a saját fürdőszobáig sok mindent nyújtanak. De mire vágynak leginkább a kismamák?
Eddig nem látott képeket osztott meg a Rihanna a nemzetközi nőnapon. A kozmetikai márkáját is sikeresen futtató, ünnepelt énekesnő azt írta, két gyereke születése volt élete legnagyszerűbb teljesítménye.
Az eddiginél is több pénzt öntene a többgyerekes anyákra a kormány, bár az eddigi családtámogatások sikere átmenetinek bizonyult, és a 2021-es termékenységi csúcs után minden idők legalacsonyabb születésszámát regisztrálták tavaly. Az ok nemcsak a szülőképes korban lévő nők számának csökkenése, hanem a gyerekvállalási kedv apadása is.
Orvosi bravúrra került sor egy New York-i gyermekkórházban, születése közben végeztek el egy kritikus, nyitott szívműtétet egy újszülöttön. Pár héttel a műtét után mind a baba, mind az édesanyja jól vannak. A beavatkozás tapasztalatai megnyithatják az utat más, hasonló műtétek előtt.
A szülés levezetésénél jelen lévő másik kórházi dolgozónak pedig megváltozott a státusza.
Nemcsak a nők, de születendő gyermekeik is veszélybe kerültek, mert túl későn végeztek el rajtuk sürgősségi császármetszést.
Bár a BKK-n naponta 3 millió utazás történik és az ott dolgozóknak már nehéz újat mutatni, de a cég szerint akadnak olyan jelenetek, ami őket is meglepi. Öt ilyen esetről számoltak be kedden.
Az utolsó pillanatig húztuk, de végül a baba érdekében császározni kellett – mondta el a modell a kisfia születéséről.
Alkalmanként 50-200 ezer forintot kértek a levezetett szülésekért a kismamáktól. Hivatalosan szülésre felkészítő konzultációt tartottak.
Az egykori műsorvezető és párja évekig küzdöttek azért, hogy szülők lehessenek.
Kivették azt a mondatot, amely szerint a nőknek szülés előtt gondoskodniuk kell a férfiakról, és az egész kiadványt átszerkesztik.
A kiadvány abból a szempontból mestermunka, hogy nemcsak a mindenórás anyukákra helyez extra terheket, hanem a férfiakat is gyerekként kezeli.
Magyarországon a szülések több mint negyven százaléka császármetszéssel végződik, ami európai összehasonlításban is rendkívül magas. A helyzeten a hálapénz 2021-es kivezetése sem változtatott, sőt a hazai magánszülészeteken is egyre több ilyen beavatkozást végeznek. Mi az oka, hogy itthon ilyen sok a császármetszés, és más európai országokban miért sikerült megfordítani a trendeket? A PULSE projekt összehasonlító elemzése.
A baba egészséges.