Rosszul járnak a szőlők az enyhe téllel
Gondokat okoz szakemberek szerint az enyhe téli időjárás a szőlőültetvények megművelésében.
Gondokat okoz szakemberek szerint az enyhe téli időjárás a szőlőültetvények megművelésében.
Az Urbanista blog a Budapest Holnap Holnapután munkacsoport vitairata alapján közli a Finta Stúdió tervrajzait, amelyekben a ma meglehetős pusztaságnak számító Flórián téren egy csónakázó és egy szőlődomb is helyet kap.
A tokaji borvidék legnagyobb borászatai is megkezdték a idei szüretet. Balázs Attila, az MTI fotóriportere a Royal Borászati Zrt. dűlőjén mutatja be a munka folyamatait. Magyarországon a Tokaj-borvidék kiterjedése mintegy 12 ezer hektár, a szlovák oldalon pedig 980 hektár, ebből szőlőt 600 hektáron termelnek.
Kalandoroktól tartanak a Tokaj-hegyaljai történelmi borvidéken, olyanoktól, akik a hivatalosan meghirdetett felvásárlási árra ráígérnek, majd a szőlő átvétele után odébb állnak, nem fizetnek – írta az Észak-Magyarország csütörtökön.
A 3300 hektárnyi Balatonboglári Borvidéken az átvételi árak eddig 15-30 százalékkal jobban alakultak a tavalyinál, a terület 40 százalékán végeztek már a szürettel, a szőlők minősége nagyon jó, mennyisége átlagosnak mondható, a cukorfoka jó, a savfoka viszont esetenként elmarad a kívánatostól.
Évek óta nem tapasztalt károkat okozott a jégeső kedden a villányi hegyközség és Nagyharsány területén, ahol a szőlőtermelők emiatt átlagosan 15-20 százalékos terméskiesésre számíthatnak.
Magyarország szőlőtermésének esetleges károsodása miatt 1 millió hektoliterrel kevesebb bor készülhet az idén, ami 30 milliárd forint kiesést jelenthet a borászatoknak - mondta Varga Péter, a Varga Pincészet vezetője az MTI-nek.
Ismert borászok az ország legkülönfélébb borvidékeiről fogtak össze és fogalmazták meg azt a 12 pontot, amelyektől azt remélik, olyan programmá érnek össze, amely a magyar borászatot, borkultúrát és borfogyasztást magasra emeli.