Az ügyességi sportok egyik ismeretlen gyöngyszeme a targoncások vb-je
Harminc éves múltra tekint vissza az anyagmozgatók legnagyobb versenye.
Harminc éves múltra tekint vissza az anyagmozgatók legnagyobb versenye.
Hosszú út vezetett az 1908-as alapítástól napjainkig. Azonban ha áttekintjük az intralogisztika területén vezető nemzetközi beszállító és világmárka, a Jungheinrich történetét, azt láthatjuk, hogy az elmúlt 70 évben a folyamatos fejlődés és innováció jellemezte a céget. Cikkünkben a legfontosabb mérföldköveket tekintjük át, valamint beszámolunk a vállalat legújabb, a fenntarthatóság minél hatékonyabb támogatását megcélzó törekvéseiről is.
Mára mindannyian hozzászoktunk, hogy pár kattintással megrendeljük online a nagybevásárlást, házhoz hozatjuk az online kosarunkba helyezett ruháinkat, kedvenc cipőinket. Ezalatt bele se gondolunk, hogy hány ember összehangolt munkájára van ehhez szükség, milyen hatalmas raktárépületekben állnak a termékeink, amelyeket pontosan szortíroznak, tárolnak, szorgos targoncák fel és lepakolják őket, hogy végül, mi elégedetten kézbe vegyük, amit kinéztünk magunknak.
A tettes azóta elmenekült Magyarországról, a targoncás nem tudta, hogy van valaki a zsákban.
Vagy a Ferrari parkolt rossz helyen, vagy a targoncás volt ügyetlen, de egy dolog biztos: a Kínában történt baleset után szükség lesz egy ügyeskezű karosszérialakatosra.
Különleges autonóm robottargoncát mutatott be a Honda, melyet már szeretnének éles helyzetben is próbára tenni. A jármű szenzorokkal és több modern eszközzel is fel van szerelve, és egy táblagéppel vezérelhető.
Anyagrakodás közben történhetett a baleset a reggeli órákban. A gyereket kórházba szállították, de ott már nem tudták megmenteni az életét.
A szektorban ez elmúlt időszakban sok változást történt, az ágazat gyorsan reagált a már folyamatban lévő trendekre, és a fejlődés érdekében naprakész megoldásokat kínál.
A tulaj nemes egyszerűséggel a levegőbe emelte a kocsit.
A férfi mindezt ittasan követte el a munkahelyén.
Egy időre a szomszédos lakóházat is ki kellett üríteni.
Rossz helyre parkolt a turista.
Miért fontos a vállalati fenntarthatóság? Milyen intézkedésekre van szükség a cégek energiahatékonyabb működéséhez? Azt néztük meg, milyen feltételeknek kell megfelelnie egy olyan nagyvállalatnak, amely a modern technológiák használatával igyekszik elérni a lehető legkevesebb károsanyag kibocsátást. Ilyen, amikor nem csak a köd zöld, hanem valódi és hatékony környezetvédelmi fejlesztések történnek.
Szeged és Szabadka között, Mórahalmon található a műanyagipari csomagoló eszközök gyártásával foglalkozó Hok-Plastic Kft. A társaság 1996 novemberében családi vállalkozásként alakult meg, majd az elmúlt közel 25 évben megvalósított beruházásainak és kapacitásfejlesztéseinek eredményeképp stabil piaci szereplővé vált. A vállalat többek között a raktár és a gyártás automatizációjának is köszönheti, hogy az elmúlt években megsokszorozta a feldolgozó- és gyártókapacitását. Annak jártunk utána, hogyan segítette ezt a folyamatot az emberek és a gépek együttműködése.
A raktárak számára az előrelépés útja egyértelműen az automatizáció, a logisztikai szektor pedig nem fél rálépni a hatékonyságnövelő útvonalra. De mit jelent ez a gyakorlatban? Ennek jártunk utána.
Lehet, hogy nem egy targonca fogja megmenteni a Földet, de mindenesetre forradalmi újdonságot hoz az üzemen belüli logisztikába. Megnéztük, hogy járhat kéz a kézben az energiahatékonyság, a környezetvédelem és a költségcsökkentés a raktárakban.
Kevesen kapnak betekintést, pedig ámulatba ejtő ütemben fejlődnek a raktározás gépek által vezérelt rendszerei. Egyebek között ellenőrzött anyagáramlás, ládaazonosítás, önjáró targonca és rádiófrekvenciás szemafor könnyíti meg a modern árukezelést. Egy sörgyárba is belesünk, hogy bemutassuk a folyamatokat.
Mi történik az ajtók mögött, a raktárak körfolyamatai során? Hogyan segítenek a robotok az embereknek, és az emberek a robotoknak? Ennek jártunk utána az SSI SCHÄFER szakértőjével.
Kívülről ugyanaz látható: a markoló egy kupac földet tesz arrébb az utcán, a targoncával előhozzák a raktárból a megrendelt árut, a traktoros bejárja a termőföldet. Kicsit közelebbről nézve azonban kiderül: óriási változáson mentek, mennek keresztül napjainkban is a munkagépek.
Jelentősen megnehezítik az áruszállítást és a közlekedést a COVID-19 terjedése miatti korlátozások, ahogy a logisztika és a raktározás is megsínyli az új típusú koronavírus járvány hatásait. A rendkívüli helyzet kihívásaira az általános óvintézkedéseken túl az automatizáció és a digitalizáció jelent megoldást. Hogyan váltott működési módot egy alapvetően emberi érintkezésre alapozó ágazat egyik napról a másikra? A Jungheinrich Hungária Kft. átalakulását néztük meg közelebbről.