Lecsapott a Földre: az elmúlt 15 000 év legnagyobb napkitörésének nyomaira bukkantak
Egy 14 300 évvel ezelőtt történt napkitörést azonosították francia kutatók. Az is érdekes, hogy miként: fák évgyűrűit vizsgálták.
Egy 14 300 évvel ezelőtt történt napkitörést azonosították francia kutatók. Az is érdekes, hogy miként: fák évgyűrűit vizsgálták.
Lehet beszélni bármennyit Magyarország természeti értékeiről, de ennél sokkal jobb inkább átélni azokat: nyár végén, ősz elején az erdő megmutatja, hogy ott továbbra sem az ember úr. A mi dolgunk csak csendben figyelni és libabőrözni.
Beomlott az Izlandon kitört vulkán frissen képződött krátere, és a forró láva már másik irányban ömlik ki belőle - ez látható azokon a felvételeken, amelyek a Reykjavíktól délnyugatra fekvő vulkánról szerdán készültek.
Az Agrárminisztérium hirdetett versenyt; csaknem fél évig gyűjtötték a szavazatokat az induló erdőgazdaságok.
Ugur Ikizlet török amatőr csillagász a Márvány-tenger partján követte figyelemmel a június 16-i vihart, amiről több fényképet is készített.
Mikroklímájának köszönhetően több veszélyeztetett állat- és növényfajnak is otthonául szolgálhat az a fa, melyre a Pekingi Egyetem kutatói leltek Tibetben.
A világ legnagyobb cápafajai általában úszás közben szűrik ki a vízből a krilleket és más planktonokat, hogy azokkal (is) táplálkozzanak. Egy nemrég készült videó azonban egészen mást mutat.
A Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság örömmel tudatta a hírt, hogy a kérészek kirajzottak a Közép-Tiszai Tájvédelmi Körzetben. Fotók és videó is készült a jelenségről.
A természetet idéző színek, anyagok, motívumok és rengeteg szobanövény minden érzékszervre hat, ezért hódít a természetközeli tervezés a belsőépítészetben és a lakberendezésben is.
A Norvég Sarkkutató Intézet tudósai szerint a 2021/2022-es költési időszakban az átlagosan 20–200 ezer helyett alig három-négy fészket találtak az Antarktiszon.
Gyökeresen átalakítja a városiasodás az élőhelyeket – derül ki abból a kutatásból, amelyet az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) Ökológiai Kutatóközpontja, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem és a dániai Aarhus Egyetem munkatársai végeztek.
Az ausztrál Queenslandi Egyetem kutatói 19 különböző fajhoz tartozó kígyóval tesztelték le, hogy mennyire figyelnek oda a hangokra. Kiderült: minden állat reagál rá.
A hettiták ősi anatóliai (vagy kis-ázsiai) birodalma 3000 évvel ezelőtt rejtélyes módon összeomlott. Hogy pontosan mi történt, azt a tudósok régóta igyekeznek kitalálni, és most úgy tűnik, sikerült megtalálni a választ.
A svájci kutatók 2022-ben hónapokon át kísérleteztek a Säntis-hegy tetején, hogy teszteljék a lézeres villámhárító rendszerüket.
Elvonulhatunk egy nyugodt helyre, mondjuk egy erdő közepére „a lényegre koncentrálni”, megtalálni a „lelki békét és az egyensúlyt a modern élet rohanása közepette”. Nem lesznek kütyük, csak egy petróleumlámpa vagy egy kis vaskályha, és a teraszról naphosszat bámulhatjuk az erdő zöldjét. Ezt az élményt árulja egy frissen létrejött vállalkozás.
Az amerikai biológusoknak sikerült valós idejű felvételt készíteniük arról, ahogyan egy növény lélegzik.
Két év kihagyás után, egy extra száraz nyáron tért vissza a Sziget a Hajógyári-szigetre, ahol a fesztivál után komoly füvesítés vált szükségessé. A fesztivált szervező cég erre több mint 20 milliót költ, de úgy tűnik, hogy a füvesítésnek Magyarország egyik legnagyobb kutyás közössége számára is jelentős ára van: 30 ezer négyzetméternyi területet egészen jövő tavaszig nem kapnak vissza a sétáltatók a tervek szerint.
A kanadai kutatók új módját találták ki annak, hogyan tudnák megfigyelni a folyó eróziós munkáját.
A kék cinege évente kétszer költ, és mivel jól alkalmazkodott az emberek közelségéhez, ezt akár a kihelyezett madárodúkban is megteszi.