Négy tinédzsert találtak összefagyva, eszméletlenül Ukrajnában egy hűtőkamionban
Kórházba szállították őket.
Kórházba szállították őket.
Tíz diákból három számol be különböző érzelmi-hangulati problémákról egy régóta folyó kutatás legújabb adatfelvételének eredményei szerint. A kamaszok közül ma kevesebben reggeliznek, egyre többen túlsúlyosak, sokan isznak, és sokszor fáradtak. Viszont a legtöbbük volt már szerelmes.
Az ő generációjuk számára a klímaváltozás nem vélemény, hanem a túlélés kérdése.
Már a tesztelési fázist sem élte túl a Facebook LOL nevű alkalmazása, ugyanis a fiatalok számára készített programról kizárólag a közösségi oldal gondolta azt, hogy jó ötlet elkészíteni.
A fiúk az első, a lányok a harmadik helyen állnak az alkoholizálásban.
A mai amerikai tinédzserek gyakran nyomkodják az okostelefonjukat, többségük szinte folyamatosan figyeli a közösségi médiát, és jobban szeretik a szöveges üzengetést, mint a személyes beszélgetést – ez derült ki a Common Sense Media nevű nonprofit szervezet által végzett, az amerikai 13-17 évesek körében reprezentatív felmérésből. A sok szempontból itthoni viszonyok közt is érvényesnek tűnő eredményekkel előálló kutatók azt is megállapították: a kamaszok életére saját érzetük szerint jó hatással van a közösségi média, magabiztosabbnak, kevésbé magányosnak és kevésbé letörtnek érzik magukat.
A fiatalok jó része még mindig nincs képben a szexualitással, pedig az egészséges testi-lelki fejlődéshez szükséges, hogy a gyerekek tudják, mi történik bennük, kérdezhessenek, és rájuk szabott, de valódi információt kaphassanak. Kiderült, milyen kérdések foglalkoztatják őket a leginkább.
Nemrég 1 milliárd dollárért vásárolták fel a tizenévesek kedvenc alkalmazását, amelynek üzemeltetői bőkezű adakozást jelentett be húzóembereinek: nem elkölthető zsebpénzhez jutnak, hanem tanulmányaikat támogatják.
A kiskorú anyáknak támogatásra, nem megbélyegzésre van szükségük. Ezt Magyarországon különösen tudatosítani kell, 2005 óta ugyanis stagnál a tinédzserterhességek száma – pedig jelentősen csökkenhetne is.
Egy amerikai tanár rákérdezett az iskolája diákjainál, hogy szerintük mit nem szabad csinálni az Instagramon, és elég meglepő válaszok érkeztek, majd jöttek a további szabályok is.
Bár nem magyar, hanem amerikai tinikről készült a kutatás, eredménye hazánkban is tanulságos lehet: a fiatalok igenis el tudnak szakadni a Facebooktól, az Instagramtól és a Snapchattől.
Izlandon az utóbbi húsz évben meglepő mértékben csökkent a kamaszkori dohányzás, alkoholfogyasztás és droghasználat. Hogy hogyan csinálták és miért nem csinálja minden ország utánuk, a divany.hu mutatta be.
A Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium 11. c osztálya Rohamivók címmel musicalt mutatott be a tinédzserek életéről. Mindezt úgy, hogy a színpadon egyáltalán nem finomkodnak: kiderül, milyennek látnak a tinik minket, szülőket – kellő szerencsével még 1-2 saját mondatot is felismerhet a figyelmes anyuka vagy apuka – , és megmutatják, hogyan buliznak a mai középiskolások.
Egy hónapra előzetes letartóztatásba került az a három tizenéves fiatal, akik a gyanú szerint pénteken megerőszakoltak egy fiatal lányt, kihasználva, hogy erősen ittas. Több térfigyelő kamera is rögzítette a három fiú tettét.
Kedden tárgyalja az Európai Unió azt a tervezetet, amellyel elzárnák a 16 éven aluliakat az online játékoktól és közösségi oldalaktól, de még az emailezés lehetőségétől is. A tiltás nem csak durva, hanem életszerűtlen és alighanem innovációellenes is.
A négy vidéki tini azzal magyarázta a rendőröknek az ok nélküli veréseket, hogy alkoholt ittak, és le akarták vezetni a feszültséget. Szombaton fényes nappal vertek össze két embert Keszthelyen. Szabadlábon védekezhetnek.
Nem szabad egyszerű kortünetnek betudni, ha a gyerek elkezd elfordulni a szüleitől és csak a barátaival törődik – állítja Gordon Neufeld és Máté Gábor. A család ereje című kötetük a kortárs-orientáltság veszélyeire hívja fel a figyelmet, és arra motivál, hogy igenis próbáljuk meg visszahódítani gyerekeinket a felelőtlen barátoktól, és a lélekölő digitális örömöktől.