Az évszázad vihara közeledik Japánhoz
A meteorológusok szerint a Hagibis ereje ahhoz a tájfunhoz mérhető, amely 1958-ban 1200 ember halálát okozta.
A meteorológusok szerint a Hagibis ereje ahhoz a tájfunhoz mérhető, amely 1958-ban 1200 ember halálát okozta.
A szél és az eső miatt több mint 1500 embernek kellett elhagynia az otthonát.
A baleset Nanfankao településnél történt, ahol a Mitag tájfun pusztított.
Repülőjáratokat töröltek, akadozik a vasúti közlekedés is.
Két városban is arra figyelmeztették az embereket, hogy vonuljanak a biztonságot nyújtó menedékhelyekre.
Milliók maradtak áram nélkül a Tokióra lecsapó tájfun nyomán.
Már legalább három halottja van a Dél-Korea egy részén pusztító tájfunnak.
Három szigetet érint a trópusi ciklon.
Múlt hét végén érte el eddigi csúcsát a Wutip tájfun, ami mintegy 290 km/h-s széllökésekkel tombolt.
Különös jelenségre lettek figyelmesek az emberek szerte Japánban: októberben is kivirágoztak a híres cseresznyefák, a sakurák.
Óránként 180 kilométeres széllökéseket is mértek.
Több mint ötven lakóházat temetett maga alá egy sárlavina a Fülöp-szigetek középső részén, a földcsuszamlás 22-en emberéletet követelt, és közel ötvenen eltűntek.
Kína déli részét vasárnap érte el a Mangkhut tájfun. 2 és fél millió embert telepítettek ki, Hongkongban több mint 200 ember sérültet láttak el a kórházakban, rengeteg fa kidőlt, ablakok törtek be, és számos épületet elöntött a víz. A szélvihar erejét jól szemlélti az alábbi videó, amelyet a szomszédos házból készített egy bizonyos Tai Kok Tsui, aki ezek szerint a figyelmeztetések ellenére sem hagyta el otthonát.
A Fülöp-szigetek után Hongkongra csapott le az idei év legveszélyesebb viharaként számon tartott Manghut. Helyi szakértők szerint milliárdos károk keletkeznek.
A százat is meghaladhatja a halálos áldozatok száma a Manghut tájfun miatt a Fülöp-szigeteken - jelentette be Itogon város polgármestere vasárnap egy helyi rádióműsorban. Közben megjelentek az első videók a tájfun hongkongi és makaói megérkezéséről.
Elérte az USA keleti partját a Florence nevű hurrikán, amely ugyan valamelyes lecsendesedett, viszont rekordmennyiségű esőt hoz Észak- és Dél-Karolina állam területére. Már vannak olyan térségek, ahol néhány óra alatt harminc centiméternyi eső esett. Már százezer otthonban nincs áram, s gyilkos villámáradások alakulhatnak ki. Közben a Távol-Keleten egy újabb szupertájfun gyűjt erőt, amelyben közel 300 kilométeres sebességű széllökések is lehetnek. Megérkeztek az első videók is.
A globális felmelegedés veszélybe sodorhatja a legforgalmasabb repülőterek negyedét. Az extrém időjárás és a tengerszint emelkedése néhány évtizeden belül szó szerint elmoshatja őket a Föld színéről.