Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Nem volt orvosság, az Egis profit-warningjára: a gyógyszeripari papírok az elmúlt hetek egyik legrosszabb napját zárták pénteken a BÉT-en.
Gyógyszerpapírok a mélyben A vezető részvények mindegyike esett, a legjobban azonban a gyógyszeripari papírokat ütötték. Péntek reggel a kisebbik tőzsdén jegyzett gyártó, az Egis profit warningot tett közzé, amelyben jelezte, hogy harmadik negyedéves eredményei igencsak elmaradnak a várakozásoktól. Nem csoda, hogy a nap egyik vesztese a társaság lett a BÉT-en: papírjai 5,4 százalékot zuhanva 18 300 forinton zártak. Az Egis húzta magával a Richtert is, amely szintén az elmúlt hetek egyik legrosszabb teljesítményét nyújtva 3,8 százalékot veszített értékéből, s végül 40 200 forinton búcsúzott a héttől.
Nem volt jó napja az OTP-nek sem: a bankpapír 1,6 százalékkal 5350 forintra esett. Lefelé vette az irányt a Mol és a Magyar Telekom is: előbbi 0,8 százalékos süllyedést követően 14 885, míg utóbbi 1,1 százalékos esés után 742 forinton zárt.
Magas forgalom A forgalom ezúttal is elég magas volt: a 28,4 milliárd forint jó 10 százalékkal több az elmúlt 180 nap átlagánál. A legkeresettebb papír természetesen az OTP volt bő 22 milliárdos forgalmával, de az Egis profit warning a gyógyszerpapírok piacát is felélénkítette: a Richter-papírok 2,2 milliárd, míg az Egis részvények 937 millió forint értékben cseréltek gazdát pénteken. Molt 1,8 milliárd értékben adtak-vettek, kifejezetten lanyha volt ugyanakkor a forgalom a Magyar Telekom papírokkal: a 647 millió forint alig fel az átlagosnak.
Ismét piros Európa A budapestihez hasonlóan lefelé vette az irányt pénteken a lengyel és a cseh tőzsde is. A varsói WIG-20 index 1,3 százalékos mínuszban zárt, úgy, hogy a nap elejét a BUX-hoz hasonlóan pluszban töltötte, míg a prágai PX szinte ugyanazt az utat bejárva, mint a pesti benchmark 1,2 százalékkal a csütörtöki záróérték alatt búcsúzott a hét utolsó kereskedési napjától.
A helyzet nyugaton sem sokkal fényesebb. Bár az indexek az amerikai adatot követő zuhanás után egyszer még vissza tudtak kapaszkodni a zöldövezetbe, fél öt tájban a londoni FTSE-100 már ismét a csütörtöki záróérték környékén járt, míg a frankfurti DAX-30 és a párizsi CAC-40 0,3, illetve 0,4 százalékos mínuszt mutatott ugyanekkor.
Ecoline
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.