Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Kedden is a zöld tartományban zárt a BUX. Ma elsősorban a Richter húzott, de erősödött az OTP és a Mol is.
Lényegében ott zárt, ahol kezdett a BUX, a kereskedés hét és fél órájában azonban majd 300 pontos sávot járt be az index. A mutató 1 százalékos pluszba indított, majd meredek emelkedésbe kezdett, s megfordult 1,7 százalékkal a hétfői záróérték fölött is. Innen szinte hajszál pontosan a tegnapi végső értékig esett, az utolsó két órában mutatott emelkedésnek köszönhetően azonban végül 0,9 százalékos pluszban 20 961 ponton zárt.
A vezető papírok közül csak a Magyar Telekom nem tudott erősödni: a távközlési cég papírjai épp ott zártak, ahol hétfőn is, 749 forinton. A másik három blue chip ugyanakkor felfelé vette az irányt. a legjobban a gyorsjelentését ma nyilvánosságra hozó Richter teljesített: a gyógyszeripari cég papírjai 2,4 százalékkal elősödtek, így már csak egy hajszál választja el őket a 42 000 forintos határtól, amely fölött 2006 január első napjai – azaz a gyógyszer-gazdaságossági törvény bevezetése – óta nem járt a kurzus.
Jól ment az OTP-nek is: a bankpapír 1,7 százalékos pluszban 5634 forinton vett búcsút a keddtől ez pedig már alig 150 forinttal marad el az éves csúcstól. A Mol is erősödni tudott: a 16 000 forintos záróár 0,7 százalékos emelkedésnek felel meg.
Az elmúlt napokban leginkább keresett kispapírok ugyanakkor lefelé vették az irányt. Az egyik országos kereskedelmi rádiósfrekvenciát elnyerő Econet 3,6, míg a tegnap majd 15 százalékot erősödő PannErgy 6,9 százalékkal értékelődött le kedden.
Átlagos forgalom
A forgalom 21,2 milliárd forintra rúgott, azaz némileg elmaradt az elmúlt három hónap átlagától. A legkeresettebb ezúttal is az OTP volt, a bankpapír adta a teljes forgalom kétharmadát, de egy milliárd fölé kapaszkodott a Magyar Telekom és a Mol is, a Richter papírokat pedig majd 2,5 milliárd értékben adták-vették ma a BÉT-en.
A Budapestihez hasonlóan teljesített a lengyel börze is: a varsói WIG-20 0,6 százalékkal erősödött. Prágában ugyanakkor az erős zárószakasz ellenére esős nap volt: a PX mutató 0,1 százalékot veszített értékéből kedden.
A vezető nyugati tőzsdék is erősen gondolkodtak az irányon ma. A keleti börzék zárásakor mind a londoni FTSE-100, mind a frankfurti DAX-30, mind a párizsi CAC-40 pluszban járt, fél 5 tájban azonban ereszkedni kezdtek, és ötkor már mind a három mutató a hétfői záróérték környékén tartózkodott, az FTSE-100 és a DAX-30 minimális mínuszban, míg a francia benchmark enyhe pluszban.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak.
Wimbledon friss bajnoka nemcsak az edzésben, az étkezésben sem bízik semmit a véletlenre.