Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Megfeleződött az A kategóriás tőzsdei cégek nyeresége az első háromnegyedévben az előző év hasonló időszakához képest - összegzi a Napi Gazdaság a szerdai számában a tőzsdei gyorsjelentéseket.
Magyarországon hat éve nem volt ilyen alacsony a nyereség az év első kilenc hónapjában, mint az idén. A 21 A kategóriás cég közül 17 jelentett már, és ezek együttes nyeresége 318 milliárd forint volt. Ez csaknem 50 százalékkal marad el a tavalyi - minden idők legjobb első kilenc hónapjának számító - 600 milliárd forintot meghaladó nyereségtől. A lap megjegyzi, hogy akkor ehhez hozzájárult a 140 dollár felett tetőző olajárnak köszönhetően egekbe szökő Mol-profit.
Az első negyedévvel ellentétben, amikor az A kategória az összesített adatok alapján - Budapesti Értéktőzsde története során először - veszteséget jelentett, a harmadik negyedévben a cégek többsége nyereséget tudott felmutatni. Az első háromnegyedévben a Mol és az OTP profitja adta az összesített nyereség 65 százalékát, míg egy évvel korábban ez az arány 79 százalék volt.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.