Döntött a kormány: tilos kivinni a tűzifát az országból
Az energiaválság miatt.
Saját kertjükből vágatnák ki emberek a fákat, hogy legyen mivel fűteni. A tüzelőhelyzeten az sem segít, hogy a kormány nagy szabadságot adott a favágásnak, mivel a majd most kivágott faanyag sem tud kellően kiszáradni 2–3 hónap alatt. Mindeközben egyre több tűzifa-árusító korlátozza a vásárolható mennyiséget, vagy szembesül készlethiánnyal, ahogy a frissen vett fatüzelésű eszközeikhez igyekeznek betárazni az emberek.
Orbán Viktor hiányzott az iskolából, amikor az erdőkről tanultak – mondta Schmuck Erzsébet, az LMP társelnöke.
Vidéken a forintot pénzként funkcionáló tárgyak kezdték felváltani, és a tehetősebb rétegek is igyekeznek tárgyakba fektetni a megtakarított pénzüket. Közben az új rezsiszabályok miatt mindenki tart a gázszámlájától és egy régiségkereskedő már olyanról is hallott, aki könyveket vásárol tüzelőnek a télre, mert a fához szinte lehetetlen hozzájutni.
Aggályosnak tartja a fakitermelést könnyebbé tevő kormányrendeletet a WWF Magyarország. A környezetvédő szervezet szerint sok értelme nincs is a könnyítésnek, hiszen idén a frissen vágott fából aligha lesz jó tüzelő. A lépés miatt ellenzéki pártok is élesen kritizálták a kormányt.
A változás a tűzifa biztosítását célozza.
Nem tartják meg az augusztus 20-i tűzijátékot Szegeden, a forrásokból tűzifát vásárolnak a rászorulóknak.
Több helyen elfogytak a készletek, és az utánpótlás is bizonytalannak tűnik.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal az ellenőrzések alkalmával több esetben talált tisztázatlan eredetigazolású faanyagot, valamint közúti szállításra alkalmatlan vagy túlterhelt járműveket.
Volt egy 40 milliós ajánlat is a melléképületre, de az olcsóbb mellett döntöttek.
Az alpolgármester szerint senkinek nem lehet megtiltani, hogy eladja a kapott tűzifát, vagy hogy bárki megvegye.
A kormány meghosszabbította a határidőt idén év végéig, de a rászorulóknak januárban, vagy még később már kevesebbet ér a tűzifa.
A munkaerőhiány miatt nincs elég fakitermelő, az illegális faanyag-kereskedők pedig álnévvel, illetve kitalált technikai azonosítóval adják fel a hirdetéseket. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapján adatbázist indított, mely a jogszerűtlenül feladott hirdetések adatait gyűjti.