Vallások és konfliktusok: ki miben hisz?
Minden ellenkező híreszteléssel szemben az évszázad végéig a kereszténység marad a világ legnagyobb vallása.
Minden ellenkező híreszteléssel szemben az évszázad végéig a kereszténység marad a világ legnagyobb vallása.
Január a válás hónapja: ekkor történik a legtöbb szakítás. Tényleg kódolva van már a legelején a kapcsolat halála? A vallási kérdések verik a legnagyobb éket a felek közé? Visszahozható még a kapcsolat, ha megjelent a szerető? Gönczi Dorka párkapcsolati mediátorként segíti a békés megegyezésben a váló feleket. Interjú.
Nem sértette meg a vallásszabadsághoz fűződő jogot az a svájci iskola, amely nem engedélyezte két muzulmán diáklány felmentését a fiúkkal közös úszásoktatás alól - mondta ki ítéletében az Emberi Jogok Európai Bírósága.
Ki és mi okozza ma Magyarország legnagyobb problémáit? Miért nem lehet kerítéssel megállítani a menekülthullámot? Élete eseményei, utazásai, olvasmányélményei és a világméretű konfliktusokra keresett válaszok - ezek fonódnak össze Kepes András új könyvében. A Világkép az író 68. születésnapjára jelenik meg. Interjú.
Kétszer is felkereste a helyszínt Mohamed Lahouaiej-Bouhlel.
Gombamód szaporodnak az olyan vallási mozgalmak, mint a Felház. Utóbbit pikánssá az egyik alapító személye – Orbán Gáspár, a kormányfő fia – teszi.
Egy lengyel újságíró buktatta le az álrabbit, aki azóta teljesen eltűnt, és senki sem tudja felvenni vele a kapcsolatot.
Miért nem tudunk a természetfeletti nélkül, csak materiálisan élni? Miért nem veszik át szociológusok a papok szerepét? A tudományos-technikai forradalom miért nem tünteti el a vallásokat?
Bár viccnek tűnhet, valóban létezik egy feminista apácákkal teli zárda, akik marihuánát termesztenek, és kannabiszolajat készítenek betegek számára. A Völgy Nővérei Kaliforniában, egy családi ház garázsában termesztik a növényt, amiből a konyhában készítenek tinktúrákat.
Bár az utóbbi időben nem olyan forró téma a szcientológia, egy megrázó dokumentumfilm újra a középpontba hozta a sokat vitatott vallási közösséget. A szcientológia, avagy a hit börtöne című filmben nyolc exszcientológus mesél az egyház megdöbbentő módszereiről. De mi a helyzet hazánkban? Mikor kell gyanakodni, és mire kell figyelni, ha ezt a vallást sejtjük egy kérdőív vagy egy beszélgetés mögött? És mennyibe kerül az út, amelynek végén egy zavaros, sci-fi-nek is durva teremtésmítosz várja a hívőt?