Kijött egy új videó a NASA-tól, és nem találunk rá szavakat
A világűr meghódítása alapítása óta fontos célja a NASA-nak. Most kijelölték az új küldetést: irány a Mars és aztán tovább.
A világűr meghódítása alapítása óta fontos célja a NASA-nak. Most kijelölték az új küldetést: irány a Mars és aztán tovább.
A tudósokat nemcsak az a kérdés foglalkoztatja, hogy van-e élet a Földön kívül, hanem az is, hogy hogyan hozhatnánk egy tőlünk sok száz/ezer fényévre lévő esetleges idegen civilizáció tudtára, hogy létezünk. A Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) egyik kutatója szerint sikerült megtalálni a választ ez utóbbi kérdésére.
A tervek szerint 2022-ben már elkezdené építeni a SpaceX azt a bázist, ami később az embereknek szolgálna otthonul a Marson. Most két látványtervet is közzétett a Twitteren.
A rádiókitörések észlelése fontos sarokpontja lehet a földön kívüli intelligencia keresésének. A jelek szerint mesterséges intelligenciára alapuló megoldásokkal ezen a területen is előreléphet a tudomány.
A NASA szakemberei a Hubble űrteleszkóp segítségével végre össze tudták rakni azt a képet, amelyen a világegyetem elmúlt 11 milliárd éve látható.
A kutatók nem tudják, hogy honnan és miért érkeznek, korábban is észleletek hasonlót.
A Földhöz legközelebbi fekete lyuk irányába fogják sugározni az Európai Űrügynökség Cebrerosban lévő állomásáról az üzenetet azután, hogy a fizikus hamvait örök nyugalomra helyezték.
A kutatóknak lehetőségük volt megfigyelni a 2017 VR12-t, ami legközelebb csak 177 év múlva tér vissza a Föld közelébe.
Egy magyar részvétellel zajló amerikai–japán kutatás eredményei szerint egyes kémiai elemek olyan arányban fordulnak elő a galaxishalmazokat kitöltő gázokban, mint a Napban. Vagyis a világűr átlagos vegyi összetétele – a mangánt, nikkelt, vasat és krómot illetően – megegyezik a mi Napunk összetételével.
A NASA készített egy lejátszási listát, amire 22 olyan hangot töltöttek fel, amit normál esetben az ember nem is hallhatna. A listát végighallgatva azt kell mondanunk: talán jobb is ez így.
A nap legszebb felvétele a világűrből.
Ezek a bolygók ráadásul a csillagjaik lakható zónáiban vannak.
Gyönyörű és egyben megható képet készített a Szaturnusz körül keringő Cassini űrszonda a Foldről. Valószínűleg ez volt az utolsó lehetőség, hogy "visszanézzen" a bolygónkra.
Az emberek közül ki járt először a világűrben? Hogyan születnek a fekete lyukak? Valójában mekkora a távolság a Nap és a Föld között? Mitől függ egy csillag élettartama? Mi különbözteti meg a napfogyatkozást a holdfogyatkozástól? - Egyebek közt ilyen kérdésekkel találkozhat a tesztben, melynek segítségével próbára teheti a világűrrel kapcsolatos tudását.
A Hubble űrteleszkóp felvételei alapján a tudósok új becsléssel álltak elő: tízszer több galaxis létezhet a világegyetemben, mint eddig gondoltuk.
Hatalmas kutatóballont küldött az atmoszférába a NASA Új-Zélandon. A héliummal töltött léggömbnek 33 kilométeres magasságban kell a Földet megkerülnie - adta hírül az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) pénteken.
Samantha Cristoforetti olasz űrhajósnő posztolt a Twitterre egy fotót a Balatonról pénteken.
Műholdgyilkos orosz űrfegyver is lehet az a világűrben keringő tárgy, amelyet csillagászok és katonai szolgálatok A 2014-28E kódjellel láttak el. Eleinte űrszemétnek vélték, később ismeretlen rendeltetésű tárggyá nyilvánították.
Egy valóban különleges, ennek ellenére ingyenes szoftverrel nem mindennapi kirándulást tehetünk a világűrben.