Víz van a légkörben és az eső is eshet egy Földhöz hasonló bolygón
A kutatók két éven át vizsgálták a 2015-ben felfedezett K2-18b jelű exobolygó légkörét, és nem várt felfedezésre jutottak.
A kutatók két éven át vizsgálták a 2015-ben felfedezett K2-18b jelű exobolygó légkörét, és nem várt felfedezésre jutottak.
A korábbinál hatszor erősebb kozmikus gammasugárzást mértek a tudósok a tibeti csillagvizsgálóban.
Végül nem június 22-én, hanem június 24-én, azaz ma küldheti fel az űrbe azt a szerkezetet a NASA, amely fontos tudományos célokat szolgál. Egy atomóráról van szó, de nem az időt mérik majd vele.
A Tejútrendszer magjában található fekete lyukat ugyan nem látni, de a környezete nagyon izgalmas dolgot rejt.
Különleges eseményre készül a NASA. Az amerikai űrügynökség, várhatóan június 22-én, a SpaceX Falcon Heavy hordozórakétájával útnak indít egy amerikaifoci-labda méretű szerkezetet, ami nem más, mint egy atomóra.
A NASA szeretné behatóbban tanulmányozni, miként hat a súlytalanság a szervezetre.
Víz nélkül az űrhajósok nem tudják kimosni a ruháikat, így ha elpiszkolódnak, újra váltanak.
Vízre utaló hidratált ásványokat talált a Hajabusza-2 japán űrszonda a Ryugu kisbolygón – közölték a projektben részt vevő kutatók.
A Hubble űrteleszkóp még közel 30 évnyi működés után is képes lenyűgözni a tudósokat, most épp egy csillag születéséről készült fotóval.
A NASA 2022 nyarán indítja el azt a projektjét, amelyben a Földet érintő űrbéli időjárást tanulmányozzák majd.
Kína bejelentette tervét, miszerint a világon elsőként állítanának Föld körüli pályára egy naperőművet. Állításuk szerint azt is meg tudnák oldani, hogy a megtermelt áramot lesugározzák a Földre.
A kutatók korábban már kiszámolták, mikor ütközik egymásnak a Tejútrendszer és a rohamosan közeledő Androméda-galaxis. Az új adatok szerint több időnk van erre, mint azt korábban gondoltuk.
Ambiciózus projektbe fog a NASA 2023-ban: egy új űrtávcsövet állítanak majd Föld körüli pályára, hogy minden eddiginél több adatot gyűjtesen a világűrről.
A világűrben folytatott fegyverkezési programokat vizsgálta az amerikai Védelmi Hírszerző Ügynökség.
A Lungcsiang-2 műhold korábban elmémult, hogy ne zavarja a Csang'o-4 űrszonda landolását a Hold túlsó oldalán. Most újra aktív, és már kapott is egy izgalmas feladatot.
Stephen Hawking még 1974-ben írta le tanulmányában a róla elnevezett Hawking-sugárzás nevű jelenséget, ami alapján a fekete lyukaknak előbb-utóbb el kell tűnniük. Egy izraeli kutatócsapat most egyel közelebb került ahhoz, hogy bebizonyítsa az elméletben igazolt jelenség létezését.
Erről papírja is van a műsorvezető celebnek.
Egy most elkészült jelentés szerint elsősorban az Egyesült Államoknak és Oroszországnak köszönhető, hogy az űrben is rengeteg a szemét.