Válságadó: még jól is jöhet
A Nemzetközi Vállalatok Magyarországi Társaságának elnöke nem tartja elítélhetőnek és hosszú távon kedvező hatást tulajdonít a válságadóknak.
A Nemzetközi Vállalatok Magyarországi Társaságának elnöke nem tartja elítélhetőnek és hosszú távon kedvező hatást tulajdonít a válságadóknak.
Az Országgyűlés akár már ma elfogadhatja a válságadók bevezetéséről szóló kormánypárti képviselői önálló indítványt és az év végéig meghosszabbíthatja az október 6-án a vörösiszap-katasztrófa miatt Veszprém, Győr-Moson-Sopron és Vas megyében kihirdetett veszélyhelyzetet. A miniszterelnök napirend előtt a második akcióterv részleteit ismerteti.
Lesz olyan távközlési cég, amelynek a teljes profitját is elviheti a 6,5 százalékos válságadó, s az sem kizárt, hogy a bevétel jelentősen meghaladja majd a kormányfő által említett 61 milliárd forintot - írja hétfői számában a Népszabadság.
Felzúdulást keltett az osztrák kereskedelmi láncok körében Orbán Viktor bejelentése a válságadókról – írta pénteki cikkében a Der Standard című osztrák lap.
A Tescót több mint tízmilliárd forintra, a Spart és az Aldit közel hatmilliárdra, az Auchant, a Lidlt és a Penny Marketet pedig három-, kettő-, illetve egymilliárd forintra adóztatná meg a kormány - derül ki a Napi Gazdaság által végzett számításból.
"Magyar elvtársak" címmel közölt pénteken kommentárt a Sme című szlovák liberális napilap a magyar kormányzat legutóbbi intézkedéseiről.
Tudomásul kell vennünk, hogy válsághelyzetben mindenkinek ki kell venni a részét a teherviselésből − mondta Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója az energiaszektorra vonatkozó különadóról.
Havonta átlagosan 10 ezer forint egyéni számlán elhelyezett nyugdíjcélú megtakarítást von el a kormányzat több mint 3 millió aktívan dolgozó magyar munkavállalótól azzal, hogy 2010. november 1-től 2011. december 31-ig befagyasztják a magánnyugdíjpénztári befizetéseket – állapította meg a Stabilitás Pénztárszövetség elnöksége a szervezet Siófokon tartott konferenciáján.
Az új kormány megalakulása óta éves szinten a GDP 2,5 százalékát meghaladó mértékben jelentette be átmeneti adó- és járulékterhek kivetését. Három évig sújtja különadó a pénzintézeti, az energia és a telekommunikációs szektort, továbbá a bolti kereskedelmet. 14 hónapon át 2,8 millió embertől veszik el a kötelező magánnyugdíj-pénztári befizetését – írja gyorselemzésében a GKI Gazdaságkutató Zrt.
A válságadót nem a családokra, nem az emberekre terhelik, és nem lehet őket áthárítani – jelentette ki Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter.
Jelentős részben tényekre szorítkozó cikkekben számoltak be csütörtöki osztrák lapok ez előző nap bejelentett magyarországi válságadókról.
Az Orbán Viktor által szerdán bejelentett új, átmeneti időtartamra bevezetendő adók az EU kelet-európai régiójában legmagasabbnak számító magyar államadósság fájdalmas lefaragásának elodázását jelentik – írja a Bloomberg hírügynökség.
A kormány bejelentette, hogy a bankok után a telekommunikációs cégeket, az energiaszektort és a kereskedelmi láncokat is három évre szóló extraadóval tervezi terhelni, miközben novembertől jövő év végégig leállítják a magánnyugdíj-pénztárakba való utalásokat. De a siker nem garantált - írja Török Gábor politológus.
Orbán Viktor tegnapi bejelentése, miszerint újabb válságadókat vet ki a kormány, hozzányúl a PPP-beruházásokhoz, illetve jövő év végéig egy alzó grandot sem fizet a magánnyugdíjpénztáraknak, meglepetést okozott. Magyar embernek különösen az utolsóként említett döntésről csak egyetlen szó jut eszébe: einstand. Pedig az is eszébe juthatna, hogy π=3,14.
A Stabilitás Pénztárszövetség elutasítja Orbán Viktor tervét a magánnyugdíjpénztári befizetések visszatartására, és minden követ megmozgat ellene – közölte a pénztárakat tömörítő szervezet.
A technológiai fejlődés ütemét csökkentené a távközlési cégekre kiróni tervezett válságadó, a nemzetközi példák pedig azt mutatják, hogy az Európai Unió nem támogatja a távközlés különadóját - közölte az IFUA Horváth and Partners tanácsadó cég Orbán Viktor miniszterelnök válságadókat bejelentő szerdai beszédét követően.
Idén összesen 221 milliárd forintot spórol meg az állam a három "pótadóval" és a magánnyugdíj-pénztári befizetések állami nyugdíjkasszába irányításával. Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter a kormányfő szerdai beszéde után azt mondta: ez az összeg szükséges ahhoz, hogy az örökölt gazdasági folyamatokból következő államháztartási deficitet visszakorrigálják 3,8 százalékra.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 242,61 pontos, 1,04 százalékos emelkedéssel, 23 648,58 ponton zárt szerdán.
Orbán Viktor miniszterelnök a Széll Kálmán Alapítvány „Hogyan tovább, Magyarország?" című rendezvényén mondott beszédet, több gazdasági intézkedést is bejelentve.
A horvát parlament pénteken megszavazta az idei költségvetés bevételeinek növelését, egyebek között bevezette a válságadót.