Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Orbán Viktor miniszterelnök a Széll Kálmán Alapítvány „Hogyan tovább, Magyarország?" című rendezvényén mondott beszédet, több gazdasági intézkedést is bejelentve.
A tervek szerint új válságadókat vet ki a kormány. A három évre szóló intézkedések nyomán a telekommunikációs cégektől évi 61 milliárd forint, az energiaszektor vállalataitól évi 70 milliárd, a kereskedelmi társaságoktól pedig évi 30 milliárd adóbefizetést várnak, összesen évi 161 milliárdot.
Felül kívánják vizsgálni a nyugdíjrendszer kiadási oldalát. Orbán szerint jelenleg havi 30 milliárd forintot utal át az állam „a félállami, Magyarországon magánnak nevező nyugdíjrendszerbe”; ezt az átutalást a miniszterelnök értékelése szerint a válság idején az ország nem engedheti meg, ezért november elsejétől a jövő év végéig felfüggesztik. Még az idén törvényt nyújtanak be az állami nyugdíjrendszerbe való visszatérés szabályairól – közölte a miniszterelnök.
Végül újratervezik a fejlesztési kiadásokat. A bejelentés szerint felfüggesztik a még meg nem kezdett PPP-beruházások szerződéseit, új PPP-s szerződéseket nem kötnek, és a futó szerződéseket is újratárgyalják.
Orbán Viktor szerint szakítani kell az eladósodás és a megszorítás politikájával; tartani kell az idei 3,8 százalékos és a jövő évi 3 százalékos hiánycélt, be kell indítani a jövő évi 3 százalékos növekedést. A jövőben a gazdaságpolitika azon alapszik, hogy a sikerhez közös részvétel, ahhoz pedig arányos teherviselés kell. Azoknak kell többet adniuk, akiknek van - szögezte le.
Orbán Viktor szerint a következő év legfontosabb feladata az új, arányos családi adódszendszer bevezetése, a foglalkoztatási és a demográfiai fordulat megkezdése. A kormányfő a szerdai budapesti rendezvényen bejelentette, jövő hétfőn a parlamentben ismerteti a második akciótervet.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Többek között Dés László, Presser Gábor, Spiró György is felszólalt a terroristákat éltető északír raptrió koncertje ellen.