Akár tizenegyezer észak-koreai katona is lehet Kurszkban Volodimir Zelenszkij szerint
Az Egyesült Államok is körülbelül ennyire becsüli a létszámukat.
hvg.hu
Ukrán értesülések szerint 11 000 észak-koreai katona lehet a kurszki határvidéken az oroszok oldalán – közölte hétfőn Volodimir Zelenszkij. Ezt az Egyesült Államok is megerősítette, a Pentagon szóvivője, Pat Ryder vezérőrnagy azt mondta: szerinte az Észak-Koreából érkezett katonák száma megközelíti a 11-12 ezret, és legalább 10 ezer fő közülük az előbb említett régióban tartózkodik – írja a Guardian.
Zelenszkij kritizálta az őket támogató országokat, mert szerinte nem kezelik megfelelően a helyzetet. Andrij Szybiga, ukrán külügyminiszter pedig a következőket mondta: „Felszólítjuk Európát, ismerje fel, hogy az észak-koreai csapatok jelenleg agresszív háborút folytatnak Európában egy szuverén európai állam ellen. Ez ismét azt bizonyítja, hogy míg a nyugat fél és tétovázik, Oroszország cselekszik, és a helyzet eszkalálódik.”
A Guardian szerint az észak-koreai katonák nincsenek könnyű helyzetben, igazi háborúban még nem vettek részt, ismeretlen országban kell harcolniuk, és civil honfitársaikhoz hasonlóan ők is alultápláltságtól és betegségektől szenvednek.
Észak-Koreából már korábban elszökött menekültek szerint meghalni küldik a katonákat Oroszországba, de aki túléli, az „sok” pénzt kereshet, illetve előreléphet ő és a családja is.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.