Észak-Korea közölte az ENSZ-szel, hogy felgyorsítja atomfegyver-programját
Ezzel a lépéssel a más országok jelentette nukleáris fenyegetésre akarnak válaszolni.
hvg.hu
Néhány nappal azután, hogy idén először lőtt ki interkontinentális ballisztikus rakétát Észak-Korea, Kim Song, az ország ENSZ-nagykövete a Biztonsági Tanács hétfői ülésén kijelentette, hogy Phenjan felgyorsítja a nukleáris fegyverek fejlesztését, hogy „ellensúlyozza az ellenséges, nukleáris fegyverekkel rendelkező államok által jelentett fenyegetést”.
Hozzátette, az Egyesült Államok jelentette veszély már elérte a kritikus pontot, és az USA a meggondolatlan lépései miatt pedig közelebb kerültek egy lehetséges háborúhoz – írja a Guardian.
A megbeszélésen Robert Wood, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövet-helyettese azzal vádolta Kínát és Oroszországot, hogy megvédik Phenjant attól, hogy a szankciókat sértő tevékenységei miatt alaposabb vizsgálat induljon, emiatt pedig felbátorodtak, hogy folytassák a ballisztikus rakéta-, nukleáris és tömegpusztító fegyverekkel kapcsolatos programjaikat.
Új minőségi szintre lépett Oroszország és Észak-Korea viszonya.
Kedden hajnalban a dél-koreai vezérkari főnök azt mondta, hogy Észak-Korea több rövid hatótávolságú ballisztikus rakétát lőtt ki a Koreai-félszigettől keletre fekvő tenger felé. Japán jelentések szerint a rakéták az ország kizárólagos gazdasági övezetén kívül, az óceánban landoltak.
Az Egyesült Államok és Dél-Korea mindeközben új szándéknyilatkozatot jelentett be a polgári nukleáris energiával kapcsolatos együttműködés fejlesztésére, megerősítve „a polgári nukleáris technológia exportellenőrzésének adminisztrációját”. Az USA Energiaügyi Minisztériumának közleményében azt állította, hogy az együttműködés segít leküzdeni az éghajlati válságot és megvédeni a kritikus ellátási láncokat, miközben „dollármilliárd értékű új gazdasági lehetőségeket teremt”.
Fontos volna a változás, mert aggasztó állapotban vannak a gyerekek, ezért a Bethesda Kórház szakemberei közös, családi képernyőcsökkentési programot dolgoztak ki. Nagy Péter gyerekpszichiáterrel beszélgettünk.
Az izraeli légicsapások egy névtelenséget kérő Hamász-forrás szerint teljesen szétverték a terrorszervezetet, és mostanra nincs senki, aki újra tudná azt szervezni.
Majdnem két évtizeden át próbálkozott egy házaspár azzal, hogy saját gyerekük lehessen, de a férfi betegsége miatt ez sosem jött össze. Amerikai kutatóknak azonban sikerült csodát tenniük.