Újabb álhír: leláncolták az ajtókat a szegedi kórházi osztályon, ahol állítólag felújítják a lifteket
Csak az tűnhet fel az elfekvőként funkcionáló osztályra látogatóknak, hogy a bezárás miatt nem érződik a megszokott szag.
Csak az tűnhet fel az elfekvőként funkcionáló osztályra látogatóknak, hogy a bezárás miatt nem érződik a megszokott szag.
Balog Zoltán Emmi-miniszter a Semmelweis-nap alkalmából tartott ünnepségen beszélt a kórházi osztályok bezárásáról szóló hírekről.
Németországban pénteken megszavazták azt a törvényt, ami alapján a közösségi oldal, ha nem távolít el egy kártékony tartalmat, például gyűlöletbeszédet tartalmazó kiírást, akkor akár 15 milliárd (!) forintnyi bírságot is fizethet. Bejegyzésenként.
Az uniós joggal példálózott kitiltásával kapcsolatban James Dowson, aki a hírek szerint álinformációkkal segítette Trump elnökválasztási kampányát, szélsőjobbos mozgalmakkal tartott kapcsolatot és Putyint istenítette.
A Facebook már javában készül a brit parlamenti választásokra: több meghatározó lapban is hirdetést adtak fel arról, hogy a felhasználók hogyan kerüljék el a kamuhíreket.
Az utóbbi hetekben is sok álhír keringett a közösségi oldalakon, ugyanakkor olyan cikkek is, melyek hihetetlennek tűnnek, mégis teljesen igazak. Íme a friss hoaxkvíz, melyből megtudhatja, mivel vezették meg az elmúlt hetekben – és mit kellett volna elhinni.
Tényleg rózsaszínűvé vált egy ausztrál tó? Tényleg bajba került a család dadusa, amiért a gyerekek megzavarták apjuk BBC-interjúját? Az oroszok tényleg tényellenőrző oldalt indított a kamuhírek leleplezésére? Íme a friss hoaxkvíz, melyből megtudhatja, mivel vezették meg az elmúlt hetekben.
Nem volt igaz az az értesülés, hogy német katonák megerőszakoltak egy fiatal lányt Litvániában. A német kancellár éberségre intett.
Sajnos egyre több az álhír a közösségi oldalakon, de szerencsére fokozatosan erősítenek a leleplező oldalak is. A magyar Urban Legends kvízével két perc alatt kiderítheti, mennyire dőlt be az elmúlt hetekben terjengő álhíreknek.
Az uniós East Stratcom egyelőre nem áll nyerésre az álhírterjesztőkkel szemben: Magyarországon a köztévé is idézte már az orosz propagandagépezet fals információját.
Több tízezren klikkeltek rá a Breitbart.com híroldalon olvasható cikkre, amely szerint ezer fős tömeg támadta meg Dortmundban a német rendőrséget, s az újév első hajnalán az Allahu Akbar mondatot skandáló tömeg felgyújtotta Németország legrégebbi templomát. A hír annak ellenére gyorsan terjedt, hogy a beszámolóból szinte semmi sem volt igaz.
Kamufotók és idézetek, komolynak vélt reklámfilmek, szándékosan vagy lustaságból félreértelmezett félinfók, vicceskedő médiahackerek és elhallgatott egészségtippek – az Urban Legends összegyűjtötte azokat az álhíreket, melyek az idei év első felében a legnagyobb port kavarták, azaz a legtöbben hitték el őket.
A Facebook felcímkézi azokat a híreket, amik valótlanságot tartalmazhatnak, így még továbbkattintás előtt láthatjuk, ha nem érdemes készpénznek venni azt, amit a cikkben olvasni fogunk.
Emlékszünk még arra, hogy a muszlimok érzékenysége miatt tiltották be a karácsonyi dekorációt Svédországban? Az sem volt igaz.
A kampány idején a jobboldali médiában olyan mennyiségű álhír jelent meg, hogy a Facebook attól félt, ha beveti a kamuhíreket kiszűrő algoritmust, nem lesz objektív a közösségi oldal. Most azzal szembesült, hogy a szűrő alkalmazásának elvetése miatt vonják kínpadra.