Tudja-e valaki, mi folyik a WhatsAppon?
Minden eddiginél nehezebb az álhírek elleni küzdelem a titkosított csetfelületeken, ahol még az üzemeltetők sem látják át az információ terjedését.
Minden eddiginél nehezebb az álhírek elleni küzdelem a titkosított csetfelületeken, ahol még az üzemeltetők sem látják át az információ terjedését.
Lájkvadászattal és facebookos nyereményjáték ígéretével tett szert követőkre több kamuoldalt magába tömörítő hálózat a legnagyobb a közösségi oldalon, hogy aztán a folyamatos kattintgatást valahogy pénzre tudja váltani. A legmeglepőbb az egészben, hogy a szájtok mögött nem egy banda vagy fiatal számítógépzsenikből álló csoport állt, hanem egy vidéki tanárnő. A folyamatos átverésekben utazó hálózatot Zuckerbergék végül lekapcsolták.
Az Adobe és a Marylandi Egyetem több tízezer fotóval tanította meg a mesterséges intelligenciának, hogy ismerje fel a manipulált képeket. Másodpercekre van csak szüksége ehhez.
Bőven keringtek kamugyanús hírek az elmúlt hetekben is a Facebookon. Egy rövid kvízből kiderül, mely álhíreknek dőlt be és melyik hihetetlennek tűnő híreket jobb, ha komolyan veszi.
Akadt, aki daganatos betegnek adta ki magát, csak hogy hozzájusson a Horváth József által is vizsgált készítményhez. Mint kiderült, azért, hogy aztán a biológus nevével visszaélve forgalmazni tudja azt.
Megelégelték a hamis profilokat és az álhírek terjesztőit, ezért egy hónapig egyáltalán nem fog működni a Facebook Pápua Új-Guineán. A döntéssel együtt egy érdekes kísérletbe is belevágnak.
Eddig három embert gyilkoltak meg a hisztérikus közhangulat következtében India Telangána nevű államában.
A Noktara szép kis összeállítást közölt a magyar köztévé fiaskójáról.
Tudósítottak ők, csak azt nem nézték meg, miről.
Új csillag tűnt fel a kamuhíroldalak egén, és sok versenytárs közül kell kitűnnie, hát elég erős álhírekkel operál.
A BBC a napokban hivatalosan is elhatárolódott attól az állítólagos BBC-hírtől, amely szerint nukleáris háború tört ki Oroszország és az USA között. A felületes szemlélőnek valóban úgy tűnhetett, már úton vannak a rakéták: a képsorokon rakétákat kilövő orosz és NATO-hadihajók, valamint gombafelhők látszottak. A videó viszont több éve készült, s egy oktatófilm részének szánták. A világháborúról ugyan még nem tört ki, de vajon kitalálja, hogy az alábbiak közül melyik hír igaz, s melyik nem?
Brit és amerikai források szerint az orosz hackerek meghússzorozták az általuk posztolt álhírek számát azt követően, hogy a nyugati hatalmak a hét végén Szíria elleni légicsapásokkal torolták meg, hogy a damaszkuszi rezsim állítólag vegyi fegyvereket vetett be a felkelők kezén lévő területek lakossága ellen.
Ismét a NAV-ot érintő álhír kering a Facebookon, hívta fel a figyelmet az adóhatóság. A kamucikk szerzője most ráadásul a fáradtságot sem vette, hogy a korábbi, ugyanilyen lájkvadászatra építő történetet legalább néhány ponton módosítsa.
Tízéves börtönbüntetés járna az álhírek terjesztéséért a választásra készülő Malajziában. Az erről szóló törvénytervezet már a parlament előtt van. Az viszont kérdéses, ki dönti el, mi az álhír, s mi a leleplezés.
Világszerte négy év alatt megháromszorozódott a tényellenőrző szervezetek száma. A szorzás a hazai viszonyokra is igaz, de csak azért, mert a nulla bármennyivel szorozva ugyanannyi marad.