Hol járunk? A mai fiatalok rosszabbul élnek, mint elődeik
Stagnálnak a jövedelmek, a lakásárak viszont növekednek - így a fiatal nemzedék nincs épp kedvező helyzetben Nagy-Britanniában.
Stagnálnak a jövedelmek, a lakásárak viszont növekednek - így a fiatal nemzedék nincs épp kedvező helyzetben Nagy-Britanniában.
Csak a Magyarország után belépett államok – Bulgária, Románia és Horvátország – állnak rosszabbul az Európai Unióban, mint Magyarország – derül ki az Eurostat tényleges egyéni fogyasztást mérő adataiból. Az egy főre jutó GDP tekintetében viszont már nem mi vagyunk a sereghajtók az EU-25-ök közül, Lettországot például lehagytuk.
Az orvosok, az egészségügyi szakdolgozók, az informatikusok és a kamionsofőrök már régen leléptek. Újabban nincs már elég hentes, pincér vagy cukrász sem, de ezzel még nincs vége. A pénztárosok, a bolti eladók, a mozdonyvezetők, a varrónők és a fogászati asszisztensek is csomagolnak, mennek nyugatra a magasabb bérekért. A kontraszelekció tökéletes: itthon maradnak a képzetlenek, ők fogják a magyar vevőket, ügyfeleket kiszolgálni.
A KSH publikálta várva várt szegénységi statisztikáit, melyekből többek között kiderült, hogy nyílik az olló a legszegényebbek és leggazdagabbak között, illetve Magyarországon a teljes lakosság 31,1 százalékát, azaz 3 millió 44 ezer embert érintett a relatív jövedelmi szegénység vagy társadalmi kirekesztődés kockázatának legalább egy dimenziója.
Vasárnap Svájcban arról tartanak népszavazást, hogy bevezessenek-e egy körülbelül 900 ezer forintos havi minimálbért. Bár a Magyarországon dolgozóknak minden bizonnyal csábítóan hangozhat ez a fizetés, az alpesi országban magasak a megélhetési költségek, ezért is akarják egyes szervezetek emelni a legalacsonyabban adható bért. Csakhogy komoly hátulütői is lehetnek az elképzelésnek, a svájciak többsége a közvélemény-kutatások szerint nem is támogatja az ötletet. Ettől függetlenül egyes cégek szép csendben már nekiállták emelni a béreket.
A gazdasági válság következtében megakadt az euróövezet és a kelet-európai térség életszínvonala közötti különbség kiegyenlítődése - írta a Handelsblatt német üzleti lap egy szerdai összeállításban, amely szerint a térség gazdasági kilátásai alig javultak tavalyhoz képest.
Demján Sándor a The Wall Street Journalnek nyilatkozva azt mondta: "szembe kell néznünk azzal a ténnyel, hogy az életszínvonal nem fog javulni a következő tíz évben".
A brit miniszterelnök „boldogságügyi tanácsadója”, Cary Cooper a királynő által kitüntetett professzor, a manchesteri egyetem dékánja, a londoni politikai elitképző, a School of Governance vezető tanára, a világ több tekintélyes pszichológiai társaságának tagja nyilatkozik a hvg.hu-nak. Aktualitást ad a beszélgetésnek, hogy irányításával beindul a brit kormány boldogság-index programja.
A középkori Angliában nagyobb jólétben élt a lakosság, mint eddig feltételezték: az egy főre jutó jövedelem majd' a duplája volt, mint napjainkban a legszegényebb országokban - állítja a Brit gazdasági növekedés - 1270-1870 című tanulmány.
A románok kétharmada szerint életszínvonaluk nem javult a kommunizmus bukása óta - derül ki egy felmérésből.