Egy Kádár-kockánál is lehetséges csökkenteni a fűtési költséget
A megfelelő anyagválasztással az új vagy a régi építésű társasházak beépített kibocsátásait is jelentősen csökkenthetjük – erről ír a Másfél fok.
A megfelelő anyagválasztással az új vagy a régi építésű társasházak beépített kibocsátásait is jelentősen csökkenthetjük – erről ír a Másfél fok.
Másfélszeres a szorzó a leginkább energiapocsékoló és a leginkább energiatakarékos hazai otthonok ára között, de még egy átlagos energiaigényű családi ház értékét is közel ötödével megemeli, ha alaposan korszerűsítik. Korábban még nem készült ilyen kutatás Magyarországon.
A klímaváltozásra adott válaszok komoly innovációt indítottak el a tetőfedésben is.
Az iparhoz mérten is meglepően magas a lakosság által felhasznált energia aránya Magyarországon, a családi házak például az uniós átlagnál 10 százalékkal több energiát fogyasztanak.
A legtöbb magyar családi ház hőszigetelése nem megfelelő, és ez a klímaváltozáshoz is jelentősen hozzátesz. A jövő évtől az Európai Unióban építeni és eladni sem lehet majd csak legalább nulla energiaigényű épületet.
Összesen 20 milliárd forint uniós támogatást oszt szét a kormány a kkv-k között.
Október közepén országszerte majd 25 fokot mutatott a hőmérő higanyszála, megdőltnek az évtizedes melegrekordok. Emelkedik a tengerszint, és sosem látott tűzvész tombol a világ több pontján. A klímaváltozás nemcsak kopogtat, hanem már át is lépte a bejárati ajtó küszöbét. Egy új uniós szabályozás miatt ráadásul itthon is mindenkire új szabályok vonatkoznak majd, akár új építésű házba szeretne költözni, akár régi otthonát újítaná fel. Beköszöntött a közel nulla energiaigényű házak korszaka: de egészen pontosan mit is jelent ez?
Szigorodnak a lakások épületenergetikai szabályai - írta a Népszava.
Megtörni látszik a kormányzati csodafegyver, a rezsicsökkentés eddigi lendülete, holott Magyarországon a jövedelmekhez viszonyítva még mindig magasak az energiaköltségek. Az áram és gáz ára az EU tagállamai közül már tényleg nálunk az egyik legolcsóbb, ezért rezsicsökkentés tartalékai nem az árak további lefaragásában, hanem az energiahatékonyság ösztönzésében rejlenek.
A költségeik lefaragásán dolgozó iparvállalatok egyre gyakrabban bíznak meg az épületek energiafelhasználása kézben tartására szakosodott cégeket. Az energiamenedzsment hazai piaca bővül, a szakterület egyik meghatározó szereplője, a Schneider Electric egymást után hozza Magyarországra az ügyfelei jobb kiszolgálását célzó tevékenységek gyártását.
Még mindig következetlen az épületek energetikai tanúsítványára vonatkozó szabályozás. Idén év elejétől kötelező kiállítani adésvétel esetén, hiányát azonban nem szankcionálják. A tanúsítvány költsége átlagosan 20-40 ezer forint.