Rá akart nézni a birkáira a gazda, egy 3 méteres űrhajódarabot talált a karámban
Egy farmer fedezte fel azt a különös, mintegy háromméteres tárgyat, ami a földbe ékelődött Ausztrália délkeleti részén. Az űrből jött.
Egy farmer fedezte fel azt a különös, mintegy háromméteres tárgyat, ami a földbe ékelődött Ausztrália délkeleti részén. Az űrből jött.
Az űrszemét látványos érkezéséről videó is készült.
A „drag sail” nevezetű megoldást most tesztelték élesben. Egy rakétadarabot tessékelt arrébb.
Az orosz teherhajó, a Progressz 81 hajtóművét 4 perc 34 másodpercen át kellett működtetni, hogy kitolja a Nemzetközi Űrállomást (ISS) a törmelék közeléből.
A műholdat az oroszok semmisítették meg.
Egy elhasznált orosz rakéta tért vissza a légkörbe, a dél-afrikai Johannesburg felett ívelt át az esti égbolton.
A kezdeményezés mögött álló Airbus szerint így kevesebb rakétaindításra lesz szükség, ami a környezetnek is jót tesz.
Még március 29-én tűnt fel Alaszka felett az a gömb, ami nagyjából négy és fél percen át volt látható.
Az Európai Űrügynökség (ESA) és a Clean Space nevű kezdeményezés új feladattal bízott meg egy berendezést: odafönt fog szerelgetni, újraindítani és más műholdak pályára állításában segíteni.
A Pentagon az amerikai űrhaderőn keresztül hirdetett pályázatot egy olyan technológia kifejlesztésére, amely hatékonyan bánhat el a Föld körül keringő űrszeméttel.
Az Angara-A5 nevű nehézrakéta Perszej fokozata tért vissza, űrszemétként. A szerkezet karácsony után, december 27-én indult útnak.
A NASA egy űrszemétről kapott értesítést a Nemzetközi Űrállomásról, ezért a szervezet úgy döntött, elhalasztja egy hibás antenna kicserélését.
Egyre nagyobb a „forgalmi dugó” az orbitális pályákon, és ami a Földön csak kellemetlen, az az űrben kifejezetten veszélyes. Minél előbb felismerjük, hogy a műholdakat ütközésveszély fenyegeti, annál jobb – ebben már robotok is segíthetnek.
Az oroszok még november közepén semmisítették meg a Kozmosz 1408 műholdat a világűrben, amiről több vizualizáció is készült.