Megtalálták, hol csapódott a Holdba az ismeretlen rakétadarab, és újabb furcsaságra bukkantak
Kettős krátert hozott létre a Hold felszínén az a rakétadarab, ami még március elején csapódott bele.
Kettős krátert hozott létre a Hold felszínén az a rakétadarab, ami még március elején csapódott bele.
Több mint 44 évvel az indításuk után a Voyager-1 és a Voyager-2 megkezdi hosszan tartó búcsúját: az űreszközök szépen lassan felhagynak az adatküldéssel. Az ember alkotta műszerek már a Naprendszer határán túl járnak.
A NASA szakemberei szerint olyan a Voyager-1 űrszondával beszélgetni, mintha egy másik embernek minden nap csak egy szót mondhatnánk.
Az Európai Űrügynökség Mars Express nevű szondája még áprilisban készített képet a bolygó egyik kráteréről.
Az eROSITA nevű eszközt a németek fejlesztették az orosz Spektr-RG nevű űrszondához, Ukrajna megtámadása után viszont alvó üzemmódba kapcsolták. Az orosz űrügynökség vezetője kivenné a németek kezéből az irányítását.
A NASA szerint bár a Voyager-1 műhold rendben küldi a tudományos adatokat, a telemetriai információk nem megfelelőek.
A NASA a Psyche 16 jelű aszteroidához szeretne eljutni egy új űrszonda segítségével. Az utazás során 2,4 milliárd kilométert kell megtenni.
A Ryugu aszteroidáról 2020 végén érkezett vissza a Földre egy kapszulányi minta, az első nagyobb vizsgálatok eredményét pedig mostanra publikálták a kutatók.
Tíz percen át kommunikált egymással az európai Mars Express és a kínai Tienven-1, ennek során tudományos adatokat is küldött egyik a másiknak.
A New Horizons űrszonda hétvégén 50 csillagászati egységre került a Földtől, ezt az alkalmat pedig egy történelmi fényképpel ünnepelte meg a NASA.