Glasgow-i klímacsúcs

Glasgow-i klímacsúcs

Október utolsó napján elkezdődött a COP26, az ENSZ 26. klímakonferenciája Glasgowban. Nagy várakozások előzték meg a találkozót, miután számos jelentés arra mutatott rá, hogy édeskevés, amit a világ országai eddig tettek a klímaváltozás katasztrofális következményeinek elkerülésére. Vajon most lesz áttörés? Kövesse velünk a COP26 fejleményeit!

Fél évszázada fúrja a klímaharcot a Total olajcég
 

Fél évszázada fúrja a klímaharcot a Total olajcég

Már 1971-ben tudtak arról, hogy kapcsolat van a légszennyezés és a klímaváltozás között. Előbb tudatosan elhallgatták, majd tagadtak, aztán késleltetni igyekeztek a kibocsátáscsökkentést célzó szabályok bevezetését – állapították meg francia kutatók. A klímaváltozás ellen küzdő szervezetek felelősségre vonást követelnek.

hvg.hu hvg.hu




„A klímacsúcson sokszor olyan megállapodások születnek, amikről jobb, ha nem is tudunk”
 

„A klímacsúcson sokszor olyan megállapodások születnek, amikről jobb, ha nem is tudunk”

Tévedünk, ha azt hisszük, hogy ha nem történik látványos előrelépés az ENSZ hétvégén kezdődő klímavédelmi világkonferenciáján, a COP26-on, akkor elbuktuk a klímaváltozás elleni harcot – mondja a hvg.hu-nak adott interjújában a csúcson többször részt vevő Huszár András, a Green Policy Center alapító-igazgatója. Szerinte paradox helyzetben vannak a politikusok, akiknek kevéssé kifizetődő azt mondani, hogy ők védték meg a világot az összeomlástól, ha a világ nem is omlott össze, mint egy extrém időjárási esemény után a helyszínre sietni, fényképezkedni, és bejelenteni, hogy milyen segítséget nyújtanak a természeti csapás által sújtott övezetnek.