Senki nem fizetné ki a klímaváltozás számláját

A világ vezetőinek maszkírozott tüntetők csak a fejüket vakarták, amikor a vaskos számla megérkezett.

  • hvg.hu hvg.hu
Senki nem fizetné ki a klímaváltozás számláját

Glasgow-i klímacsúcs

Október utolsó napján elkezdődött a COP26, az ENSZ 26. klímakonferenciája Glasgowban. Nagy várakozások előzték meg a találkozót, miután számos jelentés arra mutatott rá, hogy édeskevés, amit a világ országai eddig tettek a klímaváltozás katasztrofális következményeinek elkerülésére. Vajon most lesz áttörés? Kövesse velünk a COP26 fejleményeit!

Humorosnak szánt, áthallásos akcióval tüntetett a Zero Hour nevű természetvédő kampányszervezet – írja a 24.hu. A világ vezetőinek beöltöztetett tüntetők Glasgowban, a pénteki Fridays for Future tüntetés helyszínén vacsoráztak a bolygót szennyező tevékenységekből, ám a számlát egyikük sem akarta kifizetni.

Az akcióval a klíma- ás ökológiai vészhelyzet számlára, illetve törvényjavaslatra akarták felhívni az emberek figyelmét, amit a Zero Hour fogalmazott meg a világ vezetőinek. Ez egy javaslat arra, hogy hogyan lehetne hatékonyan (vagy legalábbis hatékonyabban) fellépni a klímaválsággal szemben.

Az aktivisták a törvényjavaslatukat készek átnyomni a brit alsóházon is, azonban annak első formája 2020 szeptemberében, második verziója 2021 júniusában került a képviselők elé, így még csak a munka elején járnak.

2021 őszén Glasgowban, a klímacsúcson gyűltek össze a világ vezetői, hogy a klímaváltozás megfékezése érdekében jussanak dűlőre. A COP26-ról itt írtunk bővebben:

Glasgow-i klímacsúcs

Kövesse a cikksorozatot a hvg.hu-n!

(Kiemelt képünk illusztráció.)

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.