szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A COP26 klímacsúcs tanácskozás sikere érdekében demonstráltak.

Glasgow-i klímacsúcs
Október utolsó napján elkezdődött a COP26, az ENSZ 26. klímakonferenciája Glasgowban. Nagy várakozások előzték meg a találkozót, miután számos jelentés arra mutatott rá, hogy édeskevés, amit a világ országai eddig tettek a klímaváltozás katasztrofális következményeinek elkerülésére. Vajon most lesz áttörés? Kövesse velünk a COP26 fejleményeit!
Friss cikkek a témában

„Azt szeretnénk, hogy a világ döntéshozói meghallják a hangunkat. A semmitmondó ígéretek és a környezetszennyező megoldások támogatása helyett valós klímavédelemre és nemzetközi egyezményekben lefektetett célok megvalósítására van szükségünk, ez minden ember érdeke” – mondta Horvát Bence, a Magyar Természetvédők Szövetségének tagja annak apropóján, hogy a szövetség is részt vett a glasgow-i klímatüntetésen.

A demonstráción több tízezren voltak. A tüntetők szerint elengedhetetlen a fosszilis energiaforrások gyors és teljes kivonása a gazdaságból, hogy ne lépjük túl a veszélyes mértékű 1,5 Celsius-fokos globális melegedést. Az aktivisták követelték, hogy az iparosodott országok jelentős összegekkel segítsék a fejlődő országok klímavédelmi költségeit.

A COP26 klímacsúcs mellett tüntetők azért demonstráltak, hogy a világ országainak vezetői érdemben tudjanak fellépni a klímaváltozás ellen. A klímacsúcs eredményével Áder János magyar köztársasági elnök nem volt elégedett, Joe Biden és Boris Johnson pedig el is aludt rajta.

A COP26-ról bővebben itt írtunk:

Glasgow-i klímacsúcs

Kövesse a cikksorozatot a hvg.hu-n!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Ballai Vince Gazdaság

Magyarország kényelmesen hátradől Glasgowban, pedig többre lenne hivatott a klímaharcban

Néhány, Áder János államfő által a hét elején bedobott, jól hangzó aduval már letudta bejelentéseit Magyarország a Glasgow-i klímacsúcson. Többre a COP26 kapcsán nem is igazán számíthatunk, de valójában túl alacsonyra tettük az első (2030-as) lécet a klímaharcban. Így bár előrelépés, hogy törvénybe foglaltuk a 2050-es klímasemlegességet, erőlködés lehet a vége. Botár Alexát a Magyar Természetvédők Szövetsége programvezetőjét faggattuk arról, mit várhatunk Magyarországtól a klímacsúcson.