Közösségi finanszírozásból valósult meg Magyarország első Csengetett, Mylord? közönségtalálkozója, és a hír eljutott abba az országba is, ahol a népszerű sorozat született és játszódott: Nagy-Britanniába. A Guardian pedig úgy gondolta, megéri elküldeni egy újságírót Magyarországra, hogy kiderítse, mi ez az őrület egy harminc évvel ezelőtti sorozat körül.
A rendezvényen megjelent Teddy és James, azaz Michael Knowles és Jeffrey Holland. Ivynak (Su Pollard) legnagyobb sajnálatára távol kellett maradnia, míg a Mr Stokes-et alakító Paul Shane a rajongók legnagyobb sajnálatára meghalt. Ott volt viszont Cissy (Catherine Rabett) és Poppy (Susie Brann), valamint Rose (Amanda Bellamy) is, vagyis komoly stábtalálkozóról beszélünk.
A Guardian újságírója számára kiderült, hogy valóban hardcore rajongás van Magyarországon. (A rendezvényre egyébként nem lehetett jegyet venni, csak azok lehettek ott, akik legalább ötezer forintal támogatták a szervezést.) A jelenségre részben magyarázatot ad, hogy a sorozatot 1991-ben kezdték el vetíteni – olyan színészek szinkronizálásával, akik a maguk jogán is sztárok voltak, jegyzi meg a Guardian –, vagyis nem sokkal azután, hogy véget értek a szovjet idők, és amikor a 20-as évek brit arisztokráciájának az életvitele különösen vonzónak számított.
Azóta nem telik el úgy hét, hogy valamelyik magyar csatornán ne vetítenék a sorozatot. A stáb magyarországi útjába több mint 800-an adtak be pénzt (öt- és húszezer forint körüli összegeket). És ezért ilyen érzelmes jelenetekben volt részük: