Az internet népe bármilyen hülyeségre kapható, ez már akkor nyilvánvaló volt, amikor júliusban végigsöpört a világhálón egy Facebook-esemény híre. A terv az volt, hogy szeptember 20-án a résztvevők "lerohanják" az 51-es körzetet. A dolog akkor kezdett komolyra fordulni, amikor rövid idő alatt több mint 300 ezren jelezték, ott lesznek a kijelölt napon, így nem csoda, hogy az amerikai légierő is kiadott egy figyelmeztetést.
Jelenleg kétmillióan jelzik, hogy részt vennének az ostromban, amely közben némileg profilt váltott.
Alig egy hónap múlva ugyanis kiderült, hogy persze szó sincs ostromról, a szervező amerikai Matty Roberts mindössze viccelődött. Majd miután az ötlet önálló életre kelt, azt mondta, egy zenei fesztivált el tudna képzelni a helyszínen.
És így is lett.
Elkezdődött az Alienstock szervezése – amelynek nevét az idén éppen 50. évfordulóját ünneplő, legendás woodstocki fesztivál ihlette. A háromnapos bulit eredetileg a nevadai Rachel nevű városban tartották volna, amelynek lakói nem voltak túl boldogok a hirtelen hírnévtől. A település honlapján arra figyelmeztették a résztvevőket, hogy az erőforrásaik végesek: nincs üzemanyag, nincs áruház, a helyi hotel arra a hétvégére betelt, a hőmérséklet szélsőségesen ingadozik nappal és éjszaka közt, ráadásul térerő sincs igazán.
Valószínűleg ezek az érvek és a továbbra is várható több ezer fős tömeg elég volt a helyzet komoly mérlegeléséhez, mindenesetre a fesztivál helyszínét áttették Las Vegasba. Természetesen “top secret”, azaz szupertitkos esemény lesz.
A szervezők a váltást azzal indokolták, hogy el akarják kerülni, hogy humanitárius katasztrófa legyen a fesztiválból. Továbbá nem akarnak ők lenni a FYREFEST 2.0.
A hírhedt Fyre Festivalt az év legnagyobb bulijának ígérték 2017-ben, de a legnagyobb bukás lett belőle. Egy bahamai, magántulajdonban lévő szigetre hirdették meg a rendezvényt, amelyre 1200-tól egészen 100 ezer dollárig árulták a jegyeket. Majd kiderült, hogy a sziget nem magántulajdonú, nem volt sem víz, sem wc, sem luxusszállás, nem béreltek színpadot sem, a tenger tele volt cápákkal, a beígért neves fellépők pedig sorra mondták le a koncerteket. Ennek ellenére rengeteg újgazdagot sikerült a szigetre csábítani, miután influencerek tömegének fizettek nagy pénzeket, hogy az Instagramon hirdessék a fesztivált. A szervezőjét, Billy McFarlandot hat év börtönbüntetésre ítélték.
(Yahoo)
Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: