A kánikula egy részét a budapesti strandok nélkül kell majd kibírnunk

Legkorábban júliusban nyithatnak ki a fővárosi fürdőzőhelyek.

  • MTI MTI
A kánikula egy részét a budapesti strandok nélkül kell majd kibírnunk

A hagyományos májusi szezonnyitás biztosan elmarad a budapesti strandokon, a fürdőegységek fokozatos visszanyitásának reális esélyét júliusra teszi a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei (BGYH) Zrt.

Az MTI érdeklődésére csütörtökön közölte a BGYH, hogy a járványhelyzet miatt március 15-től valamennyi fürdőegységét, gyógyászati egységét határozatlan ideig zárva tartja, nincs olyan fürdőegységük, amely üzemelne. Ezzel együtt felfüggesztette a tulajdonában álló üzlethelyiségek bérleti díjának beszedését is.

A BGYH hangsúlyozta, hogy figyelemmel kísérik a vírus terjedéséről és annak megelőzéséről szóló kormányzati tájékoztatásokat, és folyamatosan elemzik mind a nemzetközi, mind a hazai fürdőszektor intézkedési terveit. Ennek függvényében mérlegelik, készítik elő a saját intézkedési tervüket is.

Amint feloldják a kijárási korlátozást, a BGYH kollégái megkezdik a fürdők strandfelkészítési, karbantartási munkálatait, ütemezetten. A munkavégzés alatt ügyelnek a fertőzés megelőzésére, terjedésre.

Budapesten hat strandfürdőt üzemeltetnek – Palatinus, Paskál, Csillaghegy, Római, Pünkösdfürdő, Pesterzsébet –, nyitás esetén valamennyi egységben továbbra is lesz lehetőség gyermek-, diák- és nyugdíjasjegy-vásárlásra, illetve komoly kedvezményeket nyújtó családi belépő megváltására.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?