Jó esetben is évekbe telik, mire sikerül újrakötni Trumpékkal az adóegyezményt
A mostani helyzethez képest sokkal jobb lenne, ha újra élne az USA és Magyarország közti adóegyezmény. Trump győzelme után ennek feltámasztása valószínű, de időbe telik.
A mostani helyzethez képest sokkal jobb lenne, ha újra élne az USA és Magyarország közti adóegyezmény. Trump győzelme után ennek feltámasztása valószínű, de időbe telik.
Az építőanyagok forgalma nő, a kis építkezések, felújítások és családiház-építések terén nem olyan rossz a helyzet, mint összességében.
Az uniós csalás elleni hivatal 2023-ban két ügyben tett ajánlást a magyar ügyészségnek.
Szeptemberben az egy évvel korábbinál 8,2 százalékkal, az augusztusinál 2,7 százalékkal volt kisebb az építőipar termelése. A szerződésállomány viszont bővül, annak volumene 36 százalékkal volt nagyobb az egy évvel korábbinál.
Fellebbezni lehet, de annak nincs halasztó hatálya.
Nem csak a magyar kormány él előszeretettel az adókedvezmények eszközével. Sőt, a jövedelamadó-elengedés szintje Magyarországon az egyik legkisebb. Általános forgalmi adóból viszont a magyar állam relatíve sokat enged el a kedvezményes kulcsokkal (az Európa-bajnok 27 százalékos általános kulcshoz viszonyítva). Az Európai Bizottság adókedvezmények alkalmazása helyett támogatások és adó-visszatérítések alkalmazását javasolja a tagállamoknak.
Társadalmi egyeztetésre bocsátotta a Nemzetgazdasági Minisztérium a 17-25 év közötti fiatalok számára igénybe vehető, úgynevezett „munkáshitel” elképzelését, amely 4 millió forint kamatmentes kölcsönt biztosít számukra tíz éves futamidővel.
A két szervezet vezetője szerint nagyon fontos a szakértelem egyesítése a határokon átívelő csalásformák kezelése szempontjából.
Az vadászgép exportját három év elteltével, utolsóként hagyta jóvá Berlin. Az összeurópai vadászgép beszerzése azután merült fel, hogy Törökországot kizárták az F-35 programból.
A Biden-kormány által felmondott adóegyezmény újrakötése könnyebb lesz Trumppal, ezen kívül Magyarország autóexportra specializálódott uniós tagként és sebezhető feltörekvő gazdaságként csak veszíthet az új elnökön. Bár Varga Mihály pénzügyminiszter azt mondta, Magyarország az előző Trump-cikluson sem nyert. Az EU-nak egy évre van fegyverzete gazdasági háborúhoz, de egyelőre úgy tűnik, az Európai Bizottság a harc helyett a bizniszeléssel próbálkozik.
Számszerűsítette a Habitat for Humanity, hány ember van az országban, akik rettenetes körülmények között élnek, vagy annyi pénzüket viszi el a lakhatás, hogy másra alig tudnak költeni. Arra is kitértek, hogy a gazdasági akcióterv nagyrészt csak a régi programok újracsomagolása, de a kormány legalább már beszél arról, hogy lakhatási válság van.
A rezsicsökkentéssel elaltatott passzív energiafogyasztók hazájából nézve furcsa látvány Németország, ahol az energiaszektor főszereplői között egyre nagyobb részt követelnek maguknak a hétköznapi polgárok.
A jövő évi költségvetés tervezetében már nem szerepelnek bizonyos különadók, például a légitársaságoknak, a távközlési szektornak és a gyógyszergyártóknak sem kell már fizetniük. Kérdés ugyanakkor, hogy ezekből eddig befolyt bevételek pótlására honnan lesz forrás. Az egyes különadók eltörlése mellett a vállalkozásoktól várt adóbevételek, az áfa és a személyi jövedelemadó tervezett jelentős gyarapodása a szembetűnő a jövő évre.
Amikor egy vállalat vagy egy párt nagy bajba kerül, sokkal nagyobb valószínűséggel nevezhetnek ki az élére egy nőt, aki aztán az arcát adja a bukáshoz – most épp az amerikai választás kapcsán figyelt fel újra a világ az üvegszikla-elméletre. Ez pedig nem csak hangzatos szlogen, hanem tudományosan valóban igazolható tény. Sőt, azt is bebizonyították már, hogy gyakorlatilag bármelyik csoportra igaz, amelyiknek egyébként kevés esélye volna megtörni a középkorú vagy öreg fehér férfiak hatalmát.
Az éjszaka társadalmi egyeztetésre bocsátott jogszabálytervezet alapján érdemben változhatnak a csok plusz és a babaváró hitel feltételei. Egyes kiskapukat bezárna a jogalkotó, ugyanakkor számos hiteligénylő helyzete javulhat.
A világ legnagyobb akkumulátorgyártója „megfontolná” egy üzem felhúzását, ha Donald Trump frissen megválasztott amerikai elnök megnyitná az ország kapuit a kínai befektetések előtt.
Ilham Aliyev ugyanakkor kikérte magának, hogy országát „petrolállamnak” nevezik.
2026 előtt nem érkeznek új vasúti járművek, az évtized végén lehet a HÉV-felújítást befejezni, a nemzetgazdaságilag kiemelt beruházások intézményét pedig fokozatosan kivezetik – ígérte Lázár János, aki első kormánytagként azt is kimondta, hogy Varga Mihály jövőre távozhat a Pénzügyminisztérium éléről.