61 százalékos lett a márciusi infláció Törökországban
Oroszország Ukrajna elleni háborúja rekordinflációt eredményezett Törökországban, ezért sem véletlen, hogy Erdogan török elnök közvetíteni próbál, hogy legyen minél előbb béke.
Oroszország Ukrajna elleni háborúja rekordinflációt eredményezett Törökországban, ezért sem véletlen, hogy Erdogan török elnök közvetíteni próbál, hogy legyen minél előbb béke.
A választás ennyire nem izgatta fel a befektetőket.
Inotai András, az MTA Világgazdasági Kutatóintézetének volt vezetője szerint a mostani problémák még semmik ahhoz képest, ami a következő időszakban várhat Magyarországra.
Fokozatosan indulnak újra az üzemeik, de a cégvezetés azt is közölte, hogy ha újra úgy alakul a piaci környezet – vagyis túlságosan megdrágul a földgáz – akkor ismét leállás jöhet.
Az idei évben 20-30 százalékkal nőhet az építőanyagok ára.
Az egyre növekvő anyagi terhek miatt egyre több tehenészet dönt úgy, hogy felszámolja az állományát, ami viszont kevesebb tejterméket jelent a piacon.
Nem a világpiaci ár ötödét fizettük érte, mint azt az orosz elnök állította, hanem szinte pontosan a világpiaci árat csengettük ki érte.
A kormány 2020-ra 1,087-es szorzót határozott meg.
Jelentősen drágulnak az építőipari alapanyagok világszerte az ukrajnai háború miatt, de az ukrán, orosz és fehérorosz szállítások kiesése miatt akár átmeneti hiány is lehetséges.
Az idei első negyedévet összevetve a tavalyival 16 százalékkal csökkent az ország teljesítménye a háború miatt.
A rendelkezés a mobilinternetre is vonatkozik.
Számottevő csökkenésre lehet számítani szerdán.
Legalábbis a miniszterelnök erről írt a Facebookon. Előtte gazdasági minisztere azt mondta egy tévéműsorban, hogy inkább fizetnének rubellel is a gázért.
Még annál is jobban tarolt a Fidesz a legszegényebb helyeken, mint négy éve.
Durván megemelte inflációs prognózisát a Magyar Nemzeti Bank, a pénzügyminiszter pedig költségvetési kiigazítást ígért, de csak a választások utánra. Mindeközben a kormány zavartalanul vádolja az ellenzéket azzal, hogy megszorításokra készül.
Litvánia áprilistól LNG-ből fedezi saját szükségleteit. A tranzitot azonban nem szünteti meg, Oroszország kalinyingrádi exklávéja továbbra is kap gázt.
Éves alapon jelentősen, ám az előző negyedévhez képest alig nőttek a Tesla eladásai, ráadásul az elemzők is többet vártak. A Tesla nemrég árat i emelt.
Már az első negyedévben 16 százalékos recesszió volt Ukrajnában, az egész évben 40 százalék lehet a visszaesés.
Eljött a választás ideje, miközben egyre világosabban látszik, hogy akárki lesz kormányon néhány hét múlva, a háborús helyzettel, az elszabaduló árakkal, és persze azzal is meg kell küzdenie, hogy a Fidesz óriási osztogatásba fogott az elmúlt hónapokban. Az oroszok és a nyugatiak eközben azon huzakodnak, hogy lehet-e a szerződéseknek ellentmondva rubelben kérni az orosz gáz árát. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.