Az energiaárak robbanása miatt idén akár 1300 milliárd forintba is kerülhet a rezsicsökkentés
A szakértők számításai alapján így a rezsicsökkentés fenntartása családonként idén már 320 ezer forintba kerülhet.
A szakértők számításai alapján így a rezsicsökkentés fenntartása családonként idén már 320 ezer forintba kerülhet.
A Kopint-Tárki szerint kisebb lesz a növekedés.
Kicsivel nőtt a magyar termékek aránya a hazai boltokban, ám a drágulás miatt ez könnyen visszafordulhat – derült ki a Hússzövetség húsvéti sajtótájékoztatóján.
Az ukrajnai háború miatt az édességiparban használatos fő alapanyagok elérhetősége is veszélybe került.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) közzétette a 2022. január-februári külkereskedelmi termékforgalom értékét. A korábbi évektől eltérően az idei év első két hónapjában erős, közel 335 millió eurós hiány mutatkozott az import-export mérlegben. Az okok közül főleg az energiahordozók és az ipari alapanyagok áremelkedését, valamint a forintárfolyam gyengülését kell kiemelni.
Nem panaszkodhatnak azok, akik az ország legsikeresebb vállalatainak vezérkarában ülnek.
A jegybank nem emelt az irányadó kamaton, a forint árfolyama tovább gyengült. Vélhetően Orbán Viktor előző napi nyilatkozata sem hatott megnyugtatóan a piacra.
A Kreml szóvivője szerint Oroszországnak nincs oka csődöt jelenteni, mert minden szükséges forrása megvan ahhoz, hogy kifizesse a külföldi adósságait.
Már az orosz–ukrán háború kitörése előtt gondban volt a lakossági gázárfékezés a világpiaci folyamatok miatt, és a helyzet csak tovább romlott, amikor megindultak Putyin csapatai Ukrajna felé. Így is százmilliárdokba kerül az államnak az, hogy a szavazók olcsón melegedhessenek, pedig a háborúra válaszul érkező gazdasági világválság még be se indult igazán. Az ötödik Orbán-kormány a durvuló infláció és a választás előtti túlosztogatás terhével a nyakában óriási kihívások elé néz, ha meg akarja védeni az egyik legsikeresebb politikai termékét, márpedig a rezsicsökkentést megvédeni náluk prioritás.
Befagyasztják többek közt a Szberbank nagy-britanniai vagyoneszközeinek teljes állományát.
A lista alapján Elon Musk a világ leggazdagabbja.
Az ukrajnai háború és a kétharmados győzelem mellett jutott hely néhány gazdaságot érintő témának is a miniszterelnök nemzetközi sajtótájékoztatóján.
Az ellenzéki összefogás oldalán 247 millió forintot költöttek el a közösségi oldalon a választás előtti héten.
A miniszterelnök szerint az a lényeg, hogy jöjjön a földgáz.
Ár-bér spirál felé sodródik a világ és Magyarország is, vagy már épp ott is van – figyelmeztetnek egyre gyakrabban. Amikor a növekvő bérek és az elszálló árak egymást húzzák, az egy különleges időszak a gazdaságban, és olyan, amire nehéz jó megoldást találni. Ennek a hátterét járjuk körbe a közgazdasági elméleteket bemutató cikksorozatunk mostani részében.
Az országnak május végén kell fizetnie legközelebb a földgázért.
Az USA venezuelai olajjal szeretné kiváltani az oroszt, az Európai Unió iránival. Csakhogy ez nem olyan egyszerű – mutat rá a német közszolgálati Deutsche Welle portál.
A lengyel pénzügyminiszter indoklása szerint egészen addig nem hajlandók támogatni a minimumadó bevezetését, amíg nem kapnak garanciákat arra, hogy reformokat vezetnek be a világ száz legnagyobb vállalatának adózásával kapcsolatban.
Korábbi jelentések szerint Oroszországban áremelkedés és nagy kereslet mutatkozik az irodai papír iránt, miután az európai gyártók leállították a fehér papír és a fehérített cellulóz előállításához szükséges vegyi anyagok, különösen a nátrium-klorát oroszországi szállítását.
2019 februárjához képest viszont még így is jelentős, 33 százalékos az elmaradás a tavaly év eleji koronavírus-lezárások miatt.