Akár luxustermékké is teheti az acélt a háború

Jelentősen drágulnak az építőipari alapanyagok világszerte az ukrajnai háború miatt, de az ukrán, orosz és fehérorosz szállítások kiesése miatt akár átmeneti hiány is lehetséges.

Akár luxustermékké is teheti az acélt a háború

A Sztálin által 1930-ban Mariupolban alapított vas- és acélmű egyike volt azon megaprojekteknek, amelyek révén a Szovjetunió az iparosítás útjára kívánt lépni. De alig egy évszázaddal később egy másik oroszországi vezető, Vlagyimir Putyin leromboltatta a gyárat az Ukrajna ellen indított háborújában. Az Európa egyik legnagyobb acélművének számító Azovstal sorsa akár annak a jelképe is lehet, hogy miként áll a feje tetejére a nemzetközi acélpiac.

Az ukrajnai háború nemcsak az energetikai és az élelmiszeripari ágazatot sokkolta, de az építőipari alapanyag-ellátást is, köztük is jelentős mértékben a modern gazdasághoz nélkülözhetetlen acél kínálatát. Az építkezésektől a közlekedésen át a háztartási gépekig szinte mindenhol használt acélt akár luxustermékké teheti az orosz agresszió – érzékeltették szakértők talán némi túlzással a bizonytalan jövőt.

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.