Hivatalos: Nyomoznak a baromfitermelők tüntetésének főszervezője ellen tett feljelentés ügyében
Mindeközben az agrártárca álláspontja is az, hogy szerencsésebb lenne, ha valódi termelőkkel egyeztetnének a baromfiágazat ügyeiről.
Mindeközben az agrártárca álláspontja is az, hogy szerencsésebb lenne, ha valódi termelőkkel egyeztetnének a baromfiágazat ügyeiről.
Pénzügyileg egyre versenyképesebbek az autómegosztó szolgáltatások a saját autó használatával szemben. Egyelőre nem látszik, hogy sokan eladnák a saját autót, de lehet, hogy sokan egyáltalán nem vesznek.
Az LMP-s Demeter Márta érdeklődött, de hiába, érdemi választ nem kapott.
A metropolisz kínai gazdasági központja, ezért a hatóságok igyekeznek minimalizálni a kiesést.
Érdemes bekapcsolniuk az öveket a hitelben úszó magyaroknak: a romló piaci környezet érzékenyen érintheti a szerződéseiket. Júniusban jöhet az első nagy pofon.
Az olajvállalat az itthon piacvezető ReMatot vásárolta fel, az újrahasznosítói kapacitása így évi 40 ezer tonnára nőtt.
A külföldi cégek meg attól félnek, még mindig feketelistára kerülhetnek amiatt, hogy Caracasszal üzletelnek, pedig a jelek szerint az jobb alternatíva most, mint az oroszok.
A Metropol szerint Mártha Imrének 2018-ban és 2019-ben alig volt jövedelme, a fővárosi közműholding vezére ezt ügyvédje útján tagadta. A kormánypárti média ennek ellenére közölte az „információt”, míg a cáfolatát nem. Mártha szerint mediaworksos „újságírók” autóval eredtek robogója nyomába Csopakon, erről a kormánymédia képet is közölt.
A GDP 6,8 százaléka volt a kormányzati szektor hiánya 2021-ben, az államadósság 76,8 százalékosra csökkent. Az év utolsó három hónapjában indult meg a nagy osztogatás, akkor 1728 milliárd forinttal nőtt a hiány.
Csütörtökön a Moody's a rendkívül gyenge orosz adósminőségi besorolását is visszavonta.
Szakmájuk becsületét védték, egyúttal kortársaik életét is megkönnyítették azok a közgazdák, akik a retorziókkal dacolva feltárták az egypártrendszer tervgazdaságának ellentmondásait. Műveik egy része ma is megszívlelendő tanulságokkal szolgál.
Az Egyesült Államok csütörtökön újabb szankciós csomagot fogadott el Oroszországgal szemben, amiért az megszállta Ukrajnát.
Aláírta Vlagyimir Putyin az Oroszországgal szemben barátságtalan országokkal folytatott földgáz-kereskedelem szabályairól szóló rendeletet, amely a szerződések alapján rubelalapú fizetési rendszert ír elő. Mindeközben Olaf Scholz szerint az európai vállalkozások továbbra is euróban vagy dollárban fizetnek a gázért. Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy euróban vagy dollárban elutalják a pénzt, amit Oroszországban átváltanak rubelre.
Videocsúcstalálkozó lesz az uniós és a kínai vezetők közt. Kína kommunikációja vegyes az ukrajnai háború kapcsán, de eddig nem segítették az oroszokat, sőt. Kínának is fontosak az orosz energiahordozók, de a Nyugattal folytatott külkereskedelem súlya még nagyobb.
A jelenségre már kifejezés is létezik: greenwashingnak hívják, ha egy cég olyan marketingkampányt épít, amiben hamisan állítja be magát környezetbarátnak.
A BKV a háború miatt pótalkatrészeket nem kap, de év végéig elég a készlet, a bankgaranciákat pedig már hívják le, összesen 10 millió euróról van szó. A BKV kiadásait jelentősen növeli, hogy minden drágul, beleértve az energiát, tízmilliárdos lyuk keletkezhet a vállalat büdzséjén. Áremelés nem lesz, és a szolgáltatásokból sem engednek, Tüttő Kata főpolgármester-helyettes bízik benne, hogy a választások után meg lehet állapodni a kormánnyal a finanszírozásról.
Ahelyett, hogy az általa ellenőrzött gazdasági társaságok tőkeemelésére fordítanák a pénzt.
A miniszterelnök és a Mol vezére szerint hosszú évekbe és óriási vagyonokba kerülne, ha át kellene alakítani új olajtípusok feldolgozására az orosz olajra belőtt magyar finomítókat. Csakhogy a világpiacon vannak az orosz olajhoz nagyon hasonló alternatívák is, melyek feldolgozását meg lehetne úszni komolyabb átkalibrálások nélkül is. Az orosz olajjal való szakítás azonban még ebben az esetben is óriási kihívásokat jelentene. Az orosz gázról való leválás meg pláne.
Az eddig tervezett 5,9 helyett 3-4 százalékos, vagy annál valamivel nagyobb GDP-növekedést valószínűsített Varga Mihály 2022-re a Figyelőnek adott interjújában, az inflációs becslésre pedig nem mondott számot.
Euróban számolva a magyarországi munkaerő az egyik legolcsóbb az unióban. A vállalkozásoknak 2021-ben egy órára lebontva 10,4 euró volt a munkaerő-költségük, ebből 8,4 eurót tettek ki a bérek és bérjellegű juttatások. A munkáltatói terheket valóban jelentősen csökkentette a Fidesz, ám a munkavállalók bérterheit nem, ráadásul az állam fő adóbevételi forrása az áfa lett.