Betilt az államrendészet – így ismerkedett meg Thomas Mann a magyar demokráciával
Az államrendészeti osztály megtiltotta, hogy József Attila köszöntse az írót, mert híres versében politikai célzásokra bukkantak.
Az államrendészeti osztály megtiltotta, hogy József Attila köszöntse az írót, mert híres versében politikai célzásokra bukkantak.
A Néha a csajok is úgy vannak vele szerzője 92 éves volt.
Érdekes levelezés bontakozott ki Krasznahorkai László és Kollár Árpád, a Zentán született, de Szegeden élő költő között.
“Az olvasók rajongják, mégis kívülállóként tekint magára a magyar irodalomban” – írja róla a Litera.
Kemény Zsófi meg is osztotta a regényéről készült furcsa pályaművet.
A házelnök szerint az írótól a mai napig megtagadják az irodalmi kanonizációt.
Milyen egy fiatal leszbikus nő élete 2024-ben Magyarországon: a szégyenről, a gyerekvállalás kínzó vágyáról, a rejtőzködésről, a propaganda és a gyűlöletbeszéd hatásairól és azokról a szerelmes pillanatokról szól Kupihár Rebeka A heterók istenéhez című verseskötete, amik miatt mégis megéri. Interjú.
Eddigi magas színvonalú irodalmi munkásságával, és különösen Az emberek meséje című regényével érdemelte ki az elismerést.
A Kossuth-díjas író saját gyűjteményéből állított össze egy különleges válogatást, a teljes befolyt összeget az irodalmi és művészeti folyóirat támogatására ajánlja fel.
Szerdán volt New Yorkban Krasznahorkai Herscht 07769 című regényének bemutatója, amin a legendás énekes-költő olvasott fel a regényből.
Korábban Spiró, Rakovszky, Nádasdy és Garaczi kapta meg az elismerést.
Az író november 15-én hunyt el Budapesten.
A túlélő azt állítja, az ő történetét írta meg – beleegyezése nélkül – Kamel Daoud az Houris című kötetében. A kiadó megvédte az írót.
Az író nem sokkal a nyolcvanadik születésnapja után lett rosszul, infarktust kapott. A felesége tájékoztatása szerint most mélyaltatásban tartják.
Regénybe illő abszurd történet egy 36 éves kormányrendeletről, amit senki nem talált meg.
Az 1984 és a Fahrenheit 451 is tömegeket kezdett érdekelni az elnökválasztás eredményének hírére.
Orbán Viktor dedikációja százezer forintot ért a szabadságharcos képviselő hagyatékából rendezett árverésen.
Egy száz meséből álló könyv egyetlen meséje szólt egy transznemű lány igaz történetéről, ami miatt a kormányhivatal korábban ötmillió forintos bírságot szabott ki, és megtiltotta a könyv forgalmazását.
Budapestre látogatott az egyik legismertebb kortárs finn író, Sofi Oksanen. Új kötete a háborús fegyverként használt nemi erőszak ügyét járja körül, az orosz-ukrán háborúban megtörtént események alapján, áldozatok beszámolóit felhasználva. A beszélgetésből többek között kiderült, hogy miért tartja fontosnak írni erről a tabusított témáról, hogy hosszú távú, transzgenerációs hatásai is lehetnek a nők ellen elkövetett erőszaknak, valamint az, hogy milyen módon függenek össze az ukrán fronton történtek az oroszországi nők helyzetével.
A történelmi traumákkal szembenéző, az emberi élet törékenységét feltáró intenzív költői prózájáért ítélték oda a dél-koreai írónak az elismerést.