Meghalt Lily Ebert, a holokauszt TikTok-krónikása
A magyar származású Lily Ebert arról lett világszerte ismert, hogy a vészkorszak borzalmait könnyebben befogadható módon, többek között a TikTokon tárta közel százévesen a világ elé.
A magyar származású Lily Ebert arról lett világszerte ismert, hogy a vészkorszak borzalmait könnyebben befogadható módon, többek között a TikTokon tárta közel százévesen a világ elé.
Csütörtökön magyar idő szerint 13 órakor derül ki, ki kapja idén az irodalmi Nobel-díjat, amiről Alfred Nobel végakarata szerint a Svéd Akadémia tagjai döntenek.
A most már Budapest Nagydíjas izlandi író szerint „könyveket nem lehet elhallgattatni, még akkor sem, amikor valamilyen diktátor vagy politikus akar elhallgattatni valamilyen irodalmat”.
Csütörtökön nyílt meg Budapesten az idei könyvfesztivál. A megnyitóbeszédet tartó pszichológus író szerint a traumák feldolgozásában, az elmagányosodás elleni küzdelemben is segít, ha olvasunk. Beszédét változtatás nélkül közöljük.
A Harry Potter-regények íróját arról kérdezték, írna-e űrben játszódó regényt, erre válaszul közölte, hogy ha nem is űrbeli, de futurisztikus könyvet ír éppen.
Hideg pizza címmel jelentette meg immár saját kiadójával új kötetét Simon Márton, aki szerint ma a magyar irodalmi élet nyomasztó és mérgező.
Nem szeretné, ha kötelező olvasmány lenne, de azt igen, hogy sok tini olvassa – mondja Zágoni Balázs új, A csillag és a százados című regényéről, amelyben egy zsidó és egy nem zsidó fiú barátságán keresztül mutatja be a vészkorszak legsötétebb évét.
A kultúra megszállása című könyvről Orbán Viktor közölte: „Ezt átéltük, jobban tudjuk, mint a szerző”.
“Az ember nem arra született, hogy legyőzzék” – írta a Nobel-díjjal jutalmazott Öreg halász és a tengerben az 1899. július 21-én született Ernest Hemingway.
A kanadai Alice Munro lánya a Toronto Starban írta meg, hogy gyerekkorában zaklatta a mostohaapja. Ráadásul erről tudott az írónő is, aki ennek ellenére a férfival maradt.
A sokáig az irodalmi Nobel-díj egyik várományosának tartott Ismail Kadare 88 éves korában, egy tiranai kórházban hunyt el hétfőn reggel.
Ugyanazt az utat járja be, amelyet Petőfi Sándor 179 éve megtett. Szálinger előtt 804 kilométer áll. A többi között Kassán, Eperjesen, Iglón, Losoncon fog megállni.
Nem könnyű elviselni a stresszt – fűzte hozzá megértően Dragomán György.
A 95. Ünnepi Könyvhét megnyitóján Nádasdy Ádám nyelvész, költő, műfordító azt mondta, hogy kevesli a magyar irodalomban a leggazdagabbak világának bemutatását, és hiányolja a piacról a mecénásokat is, akik nagy irodalmi magándíjakat alapítanának. Szerinte nem szégyen, ha a díjak létrehozásáért az írók hízelegnek a milliomosoknak.
A Közép-Kelet európai térség szépirodalmi alkotóit díjazó EBDR irodalmi díjjal idén Bartis Attilát és Tóth Krisztinát díjazták.
Szentesi Éva író-újságírónak kiújult a daganatos betegsége, megműtötték, egy elhalt artériát is ki kellett ennek során cserélni.
Az augusztus közepére tervezett irodalmi fesztiválra a már megvásárolt bérletek árát visszatérítik.
George Orwell klasszikus disztópiája először 1949. június 8-án jelent meg a Secker and Warburg kiadónál.
Az ötletgazdák, Dragomán György és Vámos Miklós ugyanakkor reménykednek, hogy ha megváltozik a harmadik kerületi vezetés, akkor is megvalósul mindaz, amit kitaláltak, és amiről most először árultak el részleteket.
Erpenbeck a Kairos című könyvében arról akart mesélni, hogy az NDK-ban az élet azért többről is szólt, mint amit A mások élete című Oscar-díjas filmben a nézők, olvasók láthattak.