Tarr Béla: Nem szeretem, ha valaki szemléletet akar átadni
A Freeszfe Egyesület hallgatóinak tartott workshopot Tarr Béla a CEU épületében. A falak, ahonnan egyszer már kiüldöztek egy egyetemet, most egy másik egyetem menekülőinek biztosítanak lehetőséget a munkára. Tarr Bélával, az SZFE-t elhagyó és az ottmaradó hallgatókkal forgattunk.
Csatlós Hanna - Ká Zoltán
Tarr Béla sosem tanított a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, viszont neki is része volt abban, hogy kiépüljön a menekülőút azon hallgatók számára, akik a modellváltásra kényszerített SZFE-n már nem akartak továbbtanulni. Tarr közbenjárása is kellett ahhoz, hogy legutóbb 41 diák úgy tudja otthagyni az egyetemet, hogy aztán a Bécsi Filmintézet égisze alatt, de a Freeszfe Egyesület oktatóinak segítségével nyugodtan folytathassa tovább a tanulmányaikat.
Tarr Béla a nyár végén részben ezeknek a hallgatóknak, részben már az év elején a Színház- és Filmművészeti Egyetemről távozó diákoknak (ők az Emexesek az Emergency Exit Program után szabadon), részben pedig az SZFE kötelékében maradt, de a Freeszfe munkájában is résztvevő hallgatóknak tartott képzést. A néhány hetes filmes workshop alkotásait később várhatóan be is fogják mutatni.
Tarr Bélával és a hallgatókkal a CEU épületében találkoztunk: az előttük álló félévről és az SZFE-n maradók döntéséről beszélgettünk.
Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”