Annyira kellett Jaggeréknek, hogy összelopták a gázsiját – Tiszteletadás Charlie Wattsnak
A halhatatlanok halála mindig megrázza a világot. Ha az hal meg, aki évtizedekig megadta a világ ritmusát, néhány másodpercre talán a Föld is megáll. A világon sok millió ember látta szemtől szemben a Rolling Stonest, de hátulról csak egyvalaki: a zenekar múlt héten, 80 éves korában elhunyt dobosa, Charlie Watts.
![](https://img.hvg.hu/Img/b2dea50fcee14f6eb810034566fbfb2e/1c4b6800-b732-49ea-8183-4f68050720bb.jpg)
Úgy tartozott a nagy generációhoz, hogy a nagy generáció emlegetésekor senkinek sem az ő neve ugrott be elsőre, másodikra, de harmadikra sem. Vannak rocksztárok, akik egész életüket arra tették fel, hogy rocksztárok legyenek. Steven Tyler, az Aerosmith énekese kisgyerekként azzal fordult az édesanyjához: „Ha felnövök, rocksztár akarok lenni.” Az anyja némi töprengést követően azt mondta: „A kettő együtt nem fog menni.”
Charlie Watts soha nem akart rocksztár lenni. Jazzmannek tartva magát úgy vélekedett, a dzsesszt megélni, a rockból meg élni kell, a dobolás leginkább tíz év munka és ötven év időtöltés. Az első dobfelszerelését, egy 12 fontos szettet, tinédzserként kapta. A szülei, a sofőr apa és az anya azt akarták, hogy művészi pályát válasszon, és mivel kezdetben egy londoni grafikai stúdióban dolgozott, esténként kocsmákban meg báltermekben dobolt, aztán a világ legveszélyesebb rock and roll zenekarában kötött ki, végül is nem kalkuláltak rosszul.