Ezek a leggyakoribb titkaink a párunk előtt
„Nincsenek titkaink egymás előtt” – a kutatások nem ezt mutatják.
„Nincsenek titkaink egymás előtt” – a kutatások nem ezt mutatják.
Tanács Eszter Férfiak gyermek nélkül című könyvének megjelenése kapcsán nemrég Gyermek nélkül címmel pályázatot hirdettünk: öröm volt olvasni a több mint 100 őszinte, érzékeny történet. Most az egyik első helyezett, Lilla írását olvashatjátok – az elkövetkezendő hetekben pedig további pályázatokat adunk közre.
Kínos beszélgetések, netán viták, sőt összeveszések. Miért történik mindez? Hogyan lehet elkerülni? És elkerüljük-e egyáltalán? Nógrádi Csilla pszichológus írása.
Az átverésnek, intrikának, hazugságnak, füllentésnek, fondorlatnak, félrevezetésnek és manipulációnak szinte végtelen formája és motívuma van. De miért csináljuk ezt egymással?
Fogadjuk el, hogy nincs élet félelem nélkül, de nincs félelem, amivel ne vehetnénk fel a harcot. Sőt, a félelmeink akár az önismeretben is segíthetnek - javasolja Belső Nóra. Szerkesztett részlet a pszichiáter szakorvos Félelem, szorongás, pánik című könyvéből.
Tanács Eszter Férfiak gyermek nélkül című könyvének megjelenése kapcsán nemrég Gyermek nélkül címmel pályázatot hirdettünk. Öröm volt olvasni a több mint 100 őszinte, érzékeny történet. Most az egyik első helyezett, Finta Csilla írását közöljük – az elkövetkezendő hetekben pedig további pályázatokat adunk közre.
Nem vagyunk könnyű helyzetben, ha fel akarjuk venni a kesztyűt a szorongásunkkal: még ki sem jöttünk a pandémiából, máris egy háborús helyzetbe csöppentünk. A HVG Extra Pszichológia Szalon vendége Dr. Belső Nóra volt, akinek Félelem, szorongás, pánik – Hogyan találjuk meg a kiutat? című új kötete sajnos nem is lehetne aktuálisabb.
Ezekben a hetekben sajnos különösen aktuálissá válik és sokáig velünk marad a poszttraumás stressz szindróma jelensége, de mi is ez a viszonylag későn felfedezett állapot? És miért érintheti azokat is, akik tanúk és támogatók? Füredi Éva, a Psziché Műhely krízisintervencióval foglalkozó mentálhigiénés szakemberének írása.
A halál megértése és elfogadása a felnőtteknek is nehéz, akkor képzelhetjük, hogy a gyerekeknek milyen nehézség lehet a halált megérteni és feldolgozni. Részlet Szél Dávid Tabuk és dilemmák a gyereknevelésben című könyvéből.
„Tudatos gyermektelenként néha fekete báránynak érzem magam. Ellenállóknak látnak bennünket, akik nem azt teszik, amit mások elvárnak” – meséli a 34 éves Márk Tanács Eszter Férfiak gyermek nélkül című könyvében, amelyben 16 férfi életéről olvashatunk. Ismerjük meg Márk történetét.
Ha menekülteket fogadunk be, a fizikai segítségen túl felmerül a lelki támogatás kérdése is. Készüljünk fel: nem csak nekik, magunknak is. Füredi Éva, a Psziché Műhely krízisintervencióval foglalkozó mentálhigiénés szakembere válaszolt a kérdéseinkre.
Szél Dávid Apapara című blogjának Facebook-oldalán írt az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos, lehetséges érzéseinkről.
Elérkezett az idő, hogy meghackeljük az emberi történelem egyik legmélyebben gyökeredző és legkárosabb alaptézisét. Egy új elmélet szerint ugyanis mi emberek sokkal jobbak vagyunk, mint amilyen a PR-unk.
Az elmúlt pár napban sokaktól hallottam, hogy az orosz-ukrán háború hatására félelem, sőt rettegés tört ki rajtuk. Hogyan csökkenthetjük a szorongást ebben a krízishelyzetben?