Kiderült valami a rossz alvásról, és nem túl jó a hír
A finn Aalto Egyetem tudósa, Ana Maria Triana 19 héten át vizsgálta saját magát, hogy megtudja, mit okoz az agyban egy jó és adott esetben egy kevésbé jó alvás. Az eredmények igen beszédesek.
A finn Aalto Egyetem tudósa, Ana Maria Triana 19 héten át vizsgálta saját magát, hogy megtudja, mit okoz az agyban egy jó és adott esetben egy kevésbé jó alvás. Az eredmények igen beszédesek.
Zsákos Bilbó meséje a kővé vált trollokról minden jel szerint a Marson játszódott. De az is lehet, hogy csak pareidoliával van dolgunk.
Megbukhatnak a katonai drogteszten azok a katonák, akik valamilyen mákos ételt fogyasztottak – ezért azt kérik tőlük, hogy ne egyenek ilyesmit. Tilos a szövetségi szinten legális marihuánaalternatíva is.
A Cambridge-i Egyetem kutatói két szupererős MRI-gépet vetettek be, hogy minden eddiginél pontosabb képet kapjanak a koronavírus-fertőzésen átesett betegek agytörzséről.
Több mint 600 darab vírust találtak a tudósok, amikor olyan hétköznapi tárgyakat vizsgáltak, amiket minden otthonban megtalálni. Ezek között olyanok is voltak, amelyeket most fedeztek fel – de ez igazából jó hír.
A Tejútrendszer legnagyobb szuper csillaghalmaza a Földhöz legközelebbi ilyen csillaghalmaz is egyben, ami kiváló lehetőséget teremt arra, hogy a tudósok a James Webb űrteleszkóp segítségével tanulmányozzák. A cél, hogy jobban megértsék a csillagok születését és evolúcióját.
Amerikai kutatóknak sikerült megoldaniuk, hogy a tejsav az eddigiekhez képest kevésbé korlátozza az illékony zsírsavak előállítását a szennyvízből, ami fokozhatja a fenntartható repülőgép-üzemanyagok termelését.
A NASA és az Európai Űrügynökség közös űrszondája, a Solar and Heliospheric Observatory a Napot hivatott figyelni, a látóterébe azonban nemrég bekúszott a Tsuchinshan-ATLAS üstökös is.
A napelemek remek módot jelentenek a megújulóenergia-termelésre, azonban naplemente után „lepihennek”. Ausztrál kutatók technológiája megoldaná azt, hogy éjjel is termelődjön áram, igaz, kicsit másképpen, mint napközben.
Német kutatók munkájának köszönhetően a jövőben akár a gyógyításban is fel lehet majd használni a fekete pók mérgét, ami bizonyos esetben még az emberre is halálos lehet.
Az éghajlatváltozás a hőmérséklet és a csapadék éven belüli eloszlásában is komoly átalakulást hozhat, állapították meg a HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont tudósai.
Az amerikai David Baker másik két tudóstársa mellett nyerte el a 2024-es kémiai Nobel-díjat. A szakember, aki képes volt a fehérjék megalkotására, azt mondta, nem tudna választani, az összes fehérjét nagyon szereti.
Semmilyen invazív beavatkozást, diétát nem igényel az új, immáron hazánkban is elérhető DNS-teszt a rák kimutatásához.
A Svéd Királyi Tudományos Akadémia döntése alapján 2024-ben a kémiai Nobel-díjat David Baker, Demis Hassabis és John M. Jumper kapta meg.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) kutatói kalibrálták a Hera űrszonda optikai kameráit, ami a DART bolygómentő tesztjének utóhatásait méri fel.
Amerikai kutatók azon kutatások eredményét nézték át, amelyek az omega-3 zsírsavak és az agresszió kapcsolatát vizsgálták. Az eredmény egyértelmű képet mutat.
A Torontói Egyetem tudósa, Geoffrey Hinton egy MRI-vizsgálatra ment volna kedden, de az időpontját valószínűleg le kell mondania.
Túlélte a Nap közelségét a Tsuchinshan-ATLAS nevű üstökös, így hamarosan ismét látható lesz a nyugati égbolton. A horizont környékén bukkan majd fel, a legjobban október 20-án lehet majd látni.
John Hopfield és Geoffrey Hinton kapta 2024-ben a fizikai Nobel-díjat. Az elismerést a gépi tanulás terén végzett munkájukkal érdemelték ki.
Datolyamag, görögszéna, citrom(héj), napraforgómag és sok más is van abban a kávéalternatívában, ami a gyártója szerint pont olyan, mint az igazi. Először viszont 50–50 arányban keverik az igazi kávéval, „tiszta” változatot még nem árulnak.