Rájöttek a tudósok, honnan származik az aszteroida, amit a NASA eltérített a pályájáról
A NASA tudósai a 2022-es DART-küldetés óta vizsgálják a misszióból származó adatokat, amelyek egy fontos részletre derítettek fényt.
A NASA tudósai a 2022-es DART-küldetés óta vizsgálják a misszióból származó adatokat, amelyek egy fontos részletre derítettek fényt.
A Toxoplasma gondii parazita módosított változata segíthet megoldani az Alzheimer- és Parkinson-kór kezelésének egyik legégetőbb problémáját.
Amerikai kutatóknak sikerült egy olyan eljárást kidolgozniuk, ami környezetbarát módon és viszonylag gyorsan termel hidrogént. Mindez forradalmasíthatja a hajózást.
Brit kutatók azt találták, hogy ha a fej-nyaki daganatot megfertőzi a szájban gyakran előforduló fuzobaktérium, a halálozás kockázata 65 százalékkal csökkenhet.
Hatalmas előrelépést tehettek a tudósok afelé, hogy egy egyszerű vérvizsgálattal is diagnosztizálni lehessen az Alzheimer-kórt – méghozzá olyan elképesztő pontossággal, melyre a jelenleg alkalmazott hagyományos módszerek sem alkalmasak.
Amon Yariv amerikai fizikus hetven éven át tanulmányozta a hullámok tulajdonságait, így rögtön felismerte, hogy egy újfajta jelenségbe botlott a fürdőszobájában.
Ha léteznek valódi idegenek, sokkal elképesztőbbek és furcsábbak lesznek bármilyen jelmeznél, amelyet a 20th Century Fox jelmezosztálya kitalál – mutat rá Hannah Fry matematikus és Adam Rutherford genetikus Kalauz abszolút mindenhez című könyvében. Részlet.
Sok esetben úgy alkalmaznak jégterápiát az olimpiákon, hogy annak hatásossága nem is bizonyított kellőképpen – hangsúlyozza egy nemzetközi kutatócsoport, kiemelve a dolog környezetkárosító hatását is.
A NASA Messenger űrszondája 2015-ben ugyan befejezte küldetését, az általa rögzített adatok azonban a mai napig rendkívül értékesek a Merkúr vizsgálata szempontjából. Ennek köszönhető most egy új felfedezés is.
Brit és pakisztáni kutatók olyan technológia kifejlesztésén dolgoznak, ami duplán-triplán hasznossá tenné a banánt.
A NASA marsjárója, a Perseverance egy különleges szikladarabra bukkant, amelynek a mintái arra engednek következtetni: évmilliárdokkal ezelőtt mikrobiális élet lehetett a bolygón.
Nagyjából 0 Celsius-fokos lehet az a szuper-Jupiter, amely a Földtől 12 fényévnyire található. A közelségének köszönhetően a James Webb-űrteleszkóp közvetlen fotót is tudott róla készíteni.
Ausztrál kutatók megoldása segíthet megoldani a szerves hulladék jelentette globális problémát.
Japán kutatóknak sikerült egy olyan módszert kifejleszteniük, amely szobahőmérsékleten, LED-fény segítségével bontja le a mérgező örök vegyi anyagok egy részét.
Helyi idő szerint kedden délelőtt 10 órakor olyan erős hidrotermikus robbanás volt a Yellowstone Nemzeti Parkban, hogy le kellett zárni egy részét.
Kínai kutatóknak sikerült szimulálni John Hubbard brit fizikus 1963-as modelljét, ami az elektronok mozgását írta le. Az eredmény több szempontból is áttörést jelenthet.
A Chicagói Egyetem kutatói szerint mielőbb lépni kellene a gleccserek védelme érdekében, különben a sarki jégtakarók összeomlása azelőtt következik be, hogy sikerülne megállítani a globális felmelegedés folyamatát.
Brit kutatók vizsgálata alapján a brazil Atlanti-parti Esőerdő Rezervátum fái a hegyek magasabb részeire próbálnak meg felhúzódni, hogy könnyebben át tudják vészelni a globális felmelegedés jelentette hőemelkedést.
Amerikai kutatók szerint gyorsan ki kell találni valamit az űrhajósok gyógyszerelésére, egy Marsra induló küldetés során ugyanis a többségük szavatossága nem garantált.
Egymással nem „passzoló” szúnyogfajok keresztezése olyan leszármazottakat eredményezhet, melyek nem képesek szaporodni többé. Ez segíthet olyan módszerek kidolgozásában, melyekkel visszaszoríthatók lehetnek a betegségeket is terjesztő vérszívók.