Kína épített egy eddig sosem látott számítógépet, ami mindent leköröz
Kínai kutatóknak sikerült szimulálni John Hubbard brit fizikus 1963-as modelljét, ami az elektronok mozgását írta le. Az eredmény több szempontból is áttörést jelenthet.
Kínai kutatóknak sikerült szimulálni John Hubbard brit fizikus 1963-as modelljét, ami az elektronok mozgását írta le. Az eredmény több szempontból is áttörést jelenthet.
A Chicagói Egyetem kutatói szerint mielőbb lépni kellene a gleccserek védelme érdekében, különben a sarki jégtakarók összeomlása azelőtt következik be, hogy sikerülne megállítani a globális felmelegedés folyamatát.
Brit kutatók vizsgálata alapján a brazil Atlanti-parti Esőerdő Rezervátum fái a hegyek magasabb részeire próbálnak meg felhúzódni, hogy könnyebben át tudják vészelni a globális felmelegedés jelentette hőemelkedést.
Amerikai kutatók szerint gyorsan ki kell találni valamit az űrhajósok gyógyszerelésére, egy Marsra induló küldetés során ugyanis a többségük szavatossága nem garantált.
Egymással nem „passzoló” szúnyogfajok keresztezése olyan leszármazottakat eredményezhet, melyek nem képesek szaporodni többé. Ez segíthet olyan módszerek kidolgozásában, melyekkel visszaszoríthatók lehetnek a betegségeket is terjesztő vérszívók.
Július 30-án, valamint augusztus 4-én és 5-én is olyan pozícióban lesz a Föld, hogy több ismert égitest is látható lesz szabad szemmel – vagy legfeljebb egy kézi távcső segítségével.
Csupán 0,1 fényévre van a Tejútrendszer közepén található szupermasszív fekete lyuktól az a csillaghalmaz, amelynek közepén szintén egy fekete lyuk ül. A jövőben biztosan felfalja majd őt a Sagittarius A*.
Az Európai Űrügynökség és a NASA korábbi vezetői közösen vetették fel, hogy az elpusztítás helyett lenne egy jobb megoldás is a Nemzetközi Űrállomás jövője szempontjából. Ez ráadásul szavaik szerint nem igényelne extra erőforrást.
Az ENSZ becslése szerint az izraeli offenzíva az 1980-as évek szintjére lökte vissza az oktatást és az egészségügyet a Gázai övezetben.
Egy friss tanulmány alapján úgy tűnik, hogy fotoszintézis nélkül is képződik oxigén az óceán alján, a jelenséget pedig azoknak a nemesfém képződményeknek köszönhetjük, amelyek kibányászásának lehetőségét vizsgálták a kutatók.
Ausztrál kutatók szerint több oka is van annak, hogy a Nemzetközi Űrállomáson lévők kevésbé élvezik az étkezéseket.
„Négymilliárd év után újra megszülethet az élet a Földön” – ezt célozza a magyar akadémikus által vezetett nemzetközi kutatási projekt.
A NASA tudósait is meglepte az a látvány, ami a Curiosity kerekénél fogadta őket.
A macskák, a kutyák, a lovak jeleinek és testbeszédének egy részét tudjuk értelmezni. Meg tudjuk különböztetni a madarak figyelmeztető jeleit is a kacér trilláiktól. Még a rovarok „nyelvére” is van némi rálátásunk. De mi a helyzet a gombákkal? Tudnak-e vajon a gombák kommunikálni? Részlet az Erdők című könyvből.
Két különböző brit csillagászcsoport két különböző gázt talált a Vénusz légkörében. Mivel a tudomány jelenlegi állása szerint ezeket a gázokat – a Vénuszon kizárható ipari előállításon kívül – mikrobák állíthatják elő, így élet jelenlétére utalhatnak. Vagy olyan kémiai folyamat eredményei, amit még nem ismerünk és nem értünk.
Egy fehérje blokkolásával hosszabb élettartamot figyeltek meg egereknél, ráadásul egészségesebbek is voltak. Van még néhány kérdőjel, a jó hír azonban az, hogy a szóban forgó fehérje az emberekben is jelen van.
Együtt kel fel a Hold és a Szaturnusz július 24-én este.